Trenninädal 8. – 14. oktoober 2018

Screen Shot 2018-10-14 at 20.54.58.png

Esmaspäeval ärkasin valusa kurguga ja käisin hommikul tööle minnes kiirelt apteegist läbi: “Andke mulle palun midagi kõige kangemat – mul on reedel pulmad.” Apteekriprouad olid seepeale väga osavõtlikud ja saatsid mind teele ühe taruvaiguspreiga, mida ma veel proovinud polnudki. Kuna meil on kontoris täielik viiruselevitamise nulltolerants, läksin poole päeva pealt siiski koju diivanile, kus manustasin liitrite viisi sooje jooke, sidrunit ja mett. Päeva peale midagi hullemaks ei läinud, aga toasistumisest tekkis täielik hapnikupuudus ning läksin enne pimedat üüüüliettevaatlikult väiksele värske õhu sörgile.

Riidesse panin ennast nii, nagu tavaliselt korralike miinuskraadidega ning buffi ka suu ja nina ette. Ennastõigustava teooriana mõtlesin, et soojas higistamine pidi ju kasulik olema. Eivä? Igatahes sörkisin raaahulikult-rahulikult 4,13km, aeg 28:23, 6:52min/km, pulss 127 ja running index 57. Jalad olid igatahes paremad, kui enne poolmaratoni (aga mitte nii head, kui maratonil), seega sellega läks vist õnneks. Koju jõues uputasin ennast kuuma duši alla, toppisin sada kihti riideid selga ning kummutasin veel liitrite viisi kuumi jooke. Õhtul rullisin-venitasin veel otsa. Päeva jooksul tekkima hakanud vesine nina kadus selle tiiru peale igatahes jälle ära.

Teisipäeval olin tõbine edasi, aga nohust pääsesingi.

Kolmapäeva õhtul tegin ülimõnusa sooja õhtu puhul jälle jooksutiiru ja sörkisin 7,27km ajaga 46:00, 6:20min/km, 145bmp. Ei tea, kas asi oli haigusevimmas, soojuses või tundlikus jalas, aga index kukkus kuskile kraavi ära 48 peale.

Neljapäeval oli viimase puhkuse-eelse tööpäevaga seoses palju ringisebimist ning õhtul sõitsime juba pulmadeks Pärnusse ära. Hotelli jõudes tegin kiire pooletunnise tiiru hotelli jõusaali, mis oli ilmselgelt mingi trennivõõra inimese poolt kokku pandud, sest seal polnud isegi ühtegi kangi. Siiski sain natuke ennast mõnu pärast liigutada ja pärast ligunesin kõik spaa saunad ka läbi, et ikka hea uni tuleks. Haigus oli selleks hetkeks õnneks kindlasti üle läinud.

Reede hommikul käis äratus 6:30, hüppasin voodist välja, ajasin riided selga ja tuiskasin õue kiiret jooksutiiru tegema. Ainsad, kes kohale polnud ilmunud, olid päike, merevaade ning tänavavalgustus. Nimelt oli Pärnu rannarajoon nii väljasurnud ja kottpime, et esiteks isegi kõhklesin, kas üldse julgen seal üksi ringi sõeluda. Lõpuks tegin paarikümneminutilise virgutusjooksu, et suhteliselt istumisrohkele päevale hea algus panna. Kokku 3,2km, 19:41, 6:11min/km, 150bpm.

Gerrysulp (1).png
Vahepeal sai natuke rabas ja metsas ka jalutada

Laupäeva hommikul läks uni ära juba kell 7:17 ning pidime tühjade kõhtudega ootama, et kell 8 hommikusööki pakutama hakataks. Päris kurnav tegevus see pulmapidamine. Pärast lasime 20 minutit leiba luusse ning läksime järjekordse ilusa ilma puhul Pärnu parimaid radu läbi jooksma – lühikeste riietega, muidugi. Üsna varsti sai selgeks, et nii lühike vahe polnud mu rasva- ja valgurohkele hommikusöömingule piisav (üllatus tõesti) ning kõhus oli päris vastikult raske. Samas olid vaated nii-nii võrratud, et ei raatsinud jooksu lühemaks ka lõigata.

Screen Shot 2018-10-14 at 20.58.38.png

Vahelduseks jooksime Jaansoni raja ülejõe lõiku, ergutuseks mõnus spurt Papiniidu silla tõusul ning ranna kaudu hotelli tagasi. Jõudsin veel enne check out’i ka tiiru sauna, et jalale lõdvestust pakkuda. Täpselt nädal pärast poolmaratoni julgen öelda, et mingit pöördumatut kahju see jätnud pole. Kokku jooksime 10,82km, 01:07:06, 6:12min/km, 157bpm (palav oli!).

Pühapäeval oli järjekordne suveilm, mille nautimiseks võtsime ette rahuliku rattatiiru läbi linna ja ümberkaudsete põldude-metsade vahel. Hakkasin küll poole peal haledalt nälga surema, aga vaated olid seda peaaegu väärt. Lihtsalt. Nii. Ilus! Kokku kruiisisime 31,32km, 01:30:43, 20,7km/h ja pulss 109. Julgen vist öelda, et tegemist oli kohaliku rattahooaja lõpetamisega – lühikeste riiete osas kindlasti.

Nüüd on sihipärase trenniga mõneks ajaks joon all ja loodetavasti paraneb puhkusel ka jalg lõplikult ära.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s