Viljandi järvejooks 1 tund + km ja nelja kuu trennimuljed

Kes arvab, et ma trennile käega olen löönud, võib rõõmustada. Ei ole. Lihsalt sellest kirjutamine on prioriteetide hulgas nii umbes tagumises kolmandikus. Enamiku aega, raha ja energiat neelab meie uus maakoht. Ptüi, tegelikult pigem argielu lastega. Ja kuskil selle järel tulevad triatlonitrenn ning maakoha korrastamine-arendamine.

On ette tulnud päevi, kus hommikul teen tööd ja tegelen lastega, pärast lõunasööki torman maale puid laduma, pärast tundidepikkust puudeladumist koju lapsi söötma ja vannitama ning pärast seda lähen alles trenni, ehkki kõhulihased juba maatöödest täiesti läbi. Aga kedagi pole süüdistada ning väga ei kurdagi, ausaltöelda.

Triatloniks võtsin ette lihtsa 4-trenni-nädalas kava, kus on üks ujumine, 1-2 jooksu ja/või 1-2 ratast (brickid sh). Seni olen kõik trennid kenasti tehtud saanud, ehkki kava vahele mahtus ka üks väike plaaniline opp, mille järel pidin paar-kolm nädalat täielikku pausi tegema (ei, ei käinud rinnaopil, ehkki see võiks ju ujumisel teatud ellujäämiseelise anda).

 • Ujumistrennid on enamasti üle 2 kilomeetri ja kui vahe vahele jäi, oli basseinis rügamine ikka paras okse. Plaan on endiselt alustada võimalikult tagant, et mitte pusklevate härjapullide teele jääda. Valgas kahjuks ujutakse kaks ringi, seega oht on ikka pullide alla jääda.
 • Rattasõit läks kõvasti meeldivamaks, kui sai seda õues tegema hakata. Ehkki ühe 70-kilomeetrise sõidu rügasin ka pukil ära. Nüüd oleme korduvalt teinud 60-80-kilomeetriseid sõite ning pole hullu midagi. Kartsin kõige rohkem sõiduasendit, et küll hakkab selg või kann või kael valutama, aga olen sellega ilusti ära harjunud. Mai teises pooles peaks ühe 100-kilomeetrise sõidu tegema, kaalusin isegi rattaralli 128 km distantsile minna, aga üldse ei viitsi maksta selle eest.
 • Jooks läheb nagu ikka, enamasti jooksen käruga, jutti ja viimati lausa 16 kilomeetrit.
 • Brickid algavad sel nädalal ning järgmine nädal tahame Pühakal üldse veerand-Ironmani distantsid läbi teha. Sest no miks mitte.

Kokkuvõttes on pool-Ironmani trenn seni kõvasti vähem tüütu ja kontimurdev kui nt täismaratonitrenn.

Rahvaspordiüritustest olen tänavu reganud:

 • ilmselgelt pool-Ironmanile
 • Viljandi järvejooksule
 • Valga triatloni olümpiadistantsile
 • segastel asjaoludel Metsatriatloni tiimile (pean keset juulikuud metsas maratoni jooksma 600 tõusumeetriga, no biggie)
 • Saaremaa 3 päeva jooksule

Ja rohkem hetkel polegi.

Aga nüüd kiired Viljandi muljed. Mäletatavasti oli mul eelmine aasta seal juba 4 kilomeetri peal nutt kurgus ning tagantjärele tarkusena oli mu kilpnääre puhta tuksis. Toona oli keskmine tempo 7:20 min/km, pulss 168 ja running index 39… Lõpuaeg 1:26:27 (kõigi aegade rekordaeg on alla 1:05).

Täna oli tulemuseks 1:12:09 (ehk enam-vähem tund + km), tempo 6:08 min/km, pulss 158 ja running index 48. Jooksime Jaanusega koos ja täpselt parajalt, et mõnus oleks ning juttu saaks ajada. Põld oli muidugi ideaalilähedane, aga igal juhul oli enesetunne eelmise aastaga nagu öö ja päev. Ka lõpus oli tõuse lausa nauding võtta ning vorm tundub juba päris hea. Eriti et ülearu suurt puhkust jooksu eel endale ka lubada ei saanud. Kokkuvõttes mõnus treeningjooks ja jälle üks linnuke kavas kirjas.

2 kommentaari “Viljandi järvejooks 1 tund + km ja nelja kuu trennimuljed

 1. Haha, piltide pealt paistab see maakodu küll välja nagu protestandi unistus (kui ühe meie ühise tuttava tsitaati laenata).
  Viljandis õnnestus vist küll niimoodi koos joosta, et üldse ei trehvanud :/

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s