Lühikeste riietega trennitegemisest ja jõusaalis jõllitamisest

Mõni aeg tagasi jäi mul kuulsaimas feminatside grupis ette kellegi teemapüstitus, mis tundus kohe ajakirjandusliku infokogumisena. Teemaks siis see, et kui palju olete lühikeste pükstega tajunud ebameeldivat jõllitamist vms. Peaaegu oleksin sinna vastanud, siis ikka ei viitsinud.

Nüüd jõudsin oma blogilugemiste järjega Klari nädalataguse postituseni, kus ta ilmselt sellesama infoküsimise tulemusena sündinud artiklit mainib.

Tänases Õhtulehes oli artikkel (mida ma lugeda küll ei saanud, sest maksumüür, seega jah, ma räägin asjast, mida ma isegi lugenud pole) sellest, kuidas naisi häirib, et neid jõusaalis jõllitatakse ja pildistatakse, kuna nad kannavad suvel palavaga lühikesi pükse. Ma ise kannan ka, aga õnneks ma pole märganud ei jõllitamist ega pildistamist. Siin muidugi võib olla mitu põhjust, võibolla ma olen lihtsalt nii kole, et keegi ei taha mu poole vaadatagi, aga võibolla ma ei pane eriti tähele, mis mu ümber toimub. Mõlemad variandid on üsna tõenäolised. Sedasorti arvamusi aga olen ma lugenud küll, et naised ikka tõepoolest ei tohiks kanda lühikesi pükse ega treenida spordirinnahoidja väel. Sest see olla ebameeldiv vaadata. Üleüldse liibuvad riided olla ebameeldiv vaadata (jõusaalis).

Mina kannan lühikesi pükse aasta ringi – õues joostes vähemalt kahekohaliste kraadide juures ning jõusaalis eranditult alati. Alati! Ja mitte kordagi pole tajunud, et keegi midagi jõllitaks. Ka siin on võimalus, et teatud eas mittedekoratiivseid naisi lihtsalt ei vahitagi. Sest lühikeste pükste juures on mul tavaliselt mõni suur maratonisärk aastast 2016, lontis hobusesaba ning meigi asemel sorisev higi. Tige nägu niikuinii, ei pea isegi eraldi mainima.

Kusjuures lontis hobusesaba osas – nägin Instas kellegi reelsi, et “nägin jõusaalis ühel tüdrukul “saggy ponytail’i” ja tahan teda aidata”, järgnes õpetus, kuidas mitme patsikummi ja juuksenõelaga see saba lehvima tõsta. Nagu… vahepeal on hobusesaba lihtsalt viis juuksed näost ära saada, mitte stiilivalik, päriselt.

Igatahes. Jättes nüüd kõrvale selle, kas jõllitamine on olemas, kui ise seda näinud pole ning kas see on probleem ainult siis, kui jõllitaja seksikas ei tundu, siis minu meelest on jube kurb, et paljud naised ei julge lühikesi riideid üldse kanda. Olgu see siis päriselt seetõttu, et nad usuvad, et naised ei tohikski lühikesi riideid kanda või seetõttu, et kuskil on mõni väidetav iluviga.

Esiteks, pikkade riietega on enamasti ju lihtsalt rämepalav. Olen siin ka kuumalainetega joosta võidelnud, lühikesed püksid ja maika seljas, aga 90% naisi tuleb vastu pikkades mustades retuusides. Pikkades. Mustades. Retuusides.

Ja teiseks, iluvead on enamasti nende enda peas, sest iga kõrvalekalle photoshopitud ajakirjapildist pole veel viga. Ning kliimakohaseid riideid peaks olema õigus kanda ka siis, kui sul tselluliit kõrvust varvasteni ulatub. Keha päriselt ka on ennekõike liikumise ja elamise vahend, mitte eesmärk omaette.

Samal ajal absoluutselt iga mees on trennis lühikeste riietega ning suvel palavaga kavõi tänaval täitsa särgita ka – hetkegi esteetikale mõtlemata. Ehk millegipärast sellised piirangud on väga sügavalt ühele poole kaldu ning ühe poole ajudesse istutatud. Not cool. (Eriti 30-kraadisel päeval pikkades mustades retuusides keset asfaltit.)

Ahjaa, üks positiivne pool lühikeste pükstega jõusaalis käimise juures veel. Erinevalt retuusidest ei pea ma kahekihiliste jooksulühkarite puhul muretsema, et äkki need paistavad läbi. Ja liikumisvabadus on nendega ka garanteeritult maksimaalne. Soovitan proovida.

11 kommentaari “Lühikeste riietega trennitegemisest ja jõusaalis jõllitamisest

 1. Ma kahtlustan, et üsna suur osa neid “jõllitamisi” on siiski pärit jõllitatavate kahe kõrva vahelt. Jõusaalis käin küll aga jõllitamist pole täheldanud kuigi olen tavaliselt “suurim tüdruk” saalis ja seega põhjust nagu oleks. Ma inimesena täitsa saan aru, et kellegi outfit vahel tundubki kandjale sobimatu aga kust tuleb inimestel mõte seda neile näkku ütlema minna või kuhugi kommenteerima? Kui inimene on mingis riietuses koduuksest välja astunud siis ilmselgelt on see talle endale sobiv tundunud ja las siis olla nii…

  Meeldib

  1. MUIDE.

   Ma veetsin eelmise pool nädalat Crossfit Games’i ülekandeid vaadates ja kuna ma vaatan üleüldse palju crossfiti ja jälgin sotsiaalmeedias peamiselt crossfit sportlasi, siis viibin ma arusaadavalt vastavas infoväljas. Crossfiti sportlaste kohta käib juba ammu see nali, et nad on riietele allergilised. Seega ma näen kogu aeg oma sotsiaalmeedia mullis, kuidas naised treenivad lühkarites ja rinnahoidja väel ja mehed palja ülakehaga ja see on kõik täiesti normaalne ja mulle tundubki seetõttu, on ülejäänud maailm ongi tegelikult ka selline (aga ei ole). Aga see selleks. Millest ma tegelikult kirjutada tahtsin, oli üks nüüd sellel hiljuti toimunud Crossfit Games’il olnud seik. Seal nimelt kannavad kõik võistlejad suursponsori antud riideid (enne oli Reebok, nüüd NoBull), mängudeks tehakse kõikidele sportlasele spetsiaalne kollektsioon ja muid riideid võisteldes kanda ei tohi. Sel aastal oli üks kutt, kes oli esimest aastat mängudel, aga kindlustas endale kindla viibimise kaamerapildis, sotsiaalmeedias ja kõikides internetifoorumites sellega, et oli kõik t-särgid lõiganud sellisteks kelmikateks crop toppideks. https://www.instagram.com/p/Cg1kyGGAXK-/
   Väga pull oli vaadata, vend sai kohe kuulsaks 😀 I approve. Rohkem selliseid mehi!

   Meeldib

   1. Kusjuures suvel sattusime juhuslikult Põltsamaale mingitele suurematele eesti crossfiti võistlustele ja peaaegu kõik naised olid retuusides! Üks oli lühkarites äkki. Tundub juba nagu mingi kohalik tõbi.

    Meeldib

 2. Sa unustasid mainida, et pikkade mustade retuuside juures on tavaliselt veel ka pikkade varrukatega paks dressipluus ja jooksmise kellaaeg on kuskil nii 16.00 paiku lauspäikeses 30 kraadiga.

  Liked by 1 person

 3. Pikkade mustade jooksupükste kohta @30C ma kuulsin ühelt naisjooksjalt sellist põhjendust, et “muidu tekivad randid”. Noh, teoreetiliselt õige võivad tekkida küll. Mul on endal on nii tugev “jooksja päevitus” mis püsib isegi üle talve, aga ma ikkagi ei oleks nõus ühtlasema jume nimel kuuma ilmaga pikkades riietes jooksma.

  Meeldib

  1. Ühel suvel (eelmisel või üle-eelmisel) me võrdlesime õega, kumb ägedam on, kas jooksjapäevitus (minul) või tennisemängija-päevitus (temal). Ma ei ole iial näinud ühtki tennisemängijat pikkades retuusides, et rante vältida…

   Meeldib

  2. Ma olen näinud ühte tibuemmet, kes oma võimlejast last sunnib pikkade retuusidega jooksma, sest randid…
   Aga muidu mul on ka randid juba igaveseks nahale söövitunud. Õnneks mehel ka, ei pea häbist silmi peites teki alla varjuma. 😂

   Meeldib

 4. Mul tekkis kohe palju mõtteid, aitäh.

  1 – ma teen kõiki trenne selle äravajunud hobusesabaga, v.a. jooksmine, sest siis lähevad juuksed nokamütsist läbi. Maru ebamugav on ju nt rinnalt suruda, kui on kõrge hobusesaba, mingist maadlusest ja muust jamast rääkimata, mida ma jätkuvalt harrastan.
  2 – Ma jooksen küll lühkaritega, aga nt jõusaalis ei saa ma neid kanda, sest ma peaksin iga harjutuse järel pükse reitest allapoole sikutama, nad kohe kipuvad väga hoogsalt kannikate alla kerkima ja ma isiklikult ei naudi seda tunnet väga 😀

  Jooksurandid mulle küll meeldivad, täitsa ükstapuha, aga lühikesed püksid otsin välja ikka suurte soojakraadide juures, sest ma olen lihtsalt nii ropp külmavares ja seda ka joostes.

  Meeldib

  1. Esiteks, õige naine üldse rinnalt ei suru, vaid lihvib kummilindiga tuharat. Just saying. 😀 Aga mul lühkarid on Nike Eclipse – õnneks ei sõua omapäi väga kuskile. Kui nad seda teeks, otsiks ka alternatiive.

   Meeldib

  2. Rinnalt surumiseks tuleb hobusesaba või krunn teha pealae peale 😉

   Mina näiteks hobusesabaga iialgi trenni ei tee, sest mul on selleks liiga pikad juuksed – mulle ei meeldi, kui lahtised juuksed vastu õlgu ja selga käivad ja hobusesabas on juuksed ikkagi tehniliselt lahtised. Mu trennisoeng on punupats või krunn.

   Meeldib

   1. Mul just vastupidine häda, ma ei saa pealae peale mingit krunni teha, juuksed lihtsalt pole piisava pikkusega, mul oleks seal üks väike salguke ja siis väga kaunis mullet 😀 Punupatsiga saab enamvähem, seda harrastan ka, kui viitsin, aga isegi mu “hobusesaba” ei ulatu õlgadeni.

    Õige naise tiitlist jäin juba aastaid tagasi ilma, kui maadlust hakkasin tegema, mis see väike rinnalt surumine enam ära pole, rong nagunii läinud 😀

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s