Maailma lühim Polar Vantage M2 arvustus

Oma viimases postituses mainisin, et mu “imeline” Polar Ignite hakkas vaevu 9-kuise staaži peale otsi andma ning kiirkorras akut tühjendama, aga õnneks või kahjuks tegi tehaseseadete taastamine imet. Kommentaarides nentisin ka, et tegemist on täiesti ebaõnnestunud tootega, aga nii halb ikka pole, et ma suudaksin endale õigustada uue ostmist.

Õnneks või kahjuks jäi tehase restardi ime aga üürikeseks ja mõni nädal hiljem tühjenes aku uue hooga. Samuti üllatas kell mind üks hommik sisuliselt üleöö puutetundlikkuse kadumisega, mis tähendas ka seda, et ma restarti ei saanud teha. Tehaseseadete taastamist ma põhimõtteliselt jälle ette võtta ei tahtnud, aga kella aku jooksis kasutusvõimaluse puudumisest hoolimata samaks õhtuks täiesti tühjaks ja hommikul proovi pärast laadima pannes funktsioonid töötasid jälle. Hurraa!

Õnneks möönis Polari maaletooja (kellelt ma kella otse ostsin) kirjelduse peale, et see ikka väga hästi ei kõla enam ning viitab peidetud veale. Nad pakkusid kella väljavahetamist, aga küsimise peale olid nõus selle ka muu kella vastu vahetama – täpsemalt uue Polar Vantage M2 vastu. Küsisin ise esimese hooga tavalist M’i, aga sõber rääkis, et sellele ei pakuta enam kõiki tarkvarauuendusi ning M2 tundus selles valguses igatahes mõistlikum variant.

Muidugi pidin 100 eurot hinnavahe kinni maksma, aga arvestades, et olin enne seda valmis oma Ignite’i risu kommiraha eest maha müüma ning uue kella täishinnaga soetama, kukkus päris hea diil välja. Kokkuvõttes läks päris hästi – puhtalt tänu sellele, et mul õnnestus sellest ebaõnnestunud tootest saada eriliselt ebaõnnestunud mudel. Juhhei!

Kuidas uus kell on siis ka?

Ausaltöelda pole mul selle kella kohta suurt midagi rääkida peale välimuse ja nipet-näpet pisiasjade.

Tellisin copper värvitooni, mis esimese hooga oli edevam, kui karta oskasin, aga läheb mu kollasest kullast abielusõrmusega siiski kõvasti paremini kokku kui senine hõbe-must. Kella rihm ja korpus on pruun silikoon(?), nupud ning ekraani ümber rant vasekarva metall. Peate leppima netipiltidega, sest ma olen laisk ja seda on väga raske normaalselt pildile saada. Ka netiarvustused nendivad, et suurim uuendus M’iga võrreldes on igapäevasem välimus.

Polar Vantage M2 review: sport in style
Ei, see pole minu käsi. Allikas: Wareable
Polar Vantage M2 review: sport in style
Allikas: Wareable

Muidu toimib see täpselt nagu mu Polari kellad seni ikka. GPS ühendab kiiresti, pulssi loeb randmelt, menüü on suhteliselt samasugune ning üleminek läks väga valutult. Mingid pseudofunktsioonid on ka lisatud nagu ilmateade ning toitumissoovitused, aga neid ma pole seni isegi vaadanud ja kindlasti kasutama ei hakka.

Suurimad erinevused:

 • Kellal on kogu aeg pilt ees!!! Ignite’i ekraan läks ainult siis tööle, kui teha mingi suurejooneliselt ülepaisutatud kellavaatamise žest (või vajutada ainsat nuppu). Mul on Ignite’i päevist juba mingid sundliigutused välja kujunenud.
 • Valgustus on mõõdukas, mitte selline prožektor, et ajab öösel une ka ära.
 • Aku peab tänu eelnevale paremini vastu.
 • Trennivaates on korraga neli erinevat välja ees (erinevalt Ignite’ist, millel oli 1-2).
 • Kell pole puutetundlik, vaid töötab nuppudest – see on jälle pigem suur pluss, sest nt basseinis oli Ignite’i kohati võimatu isegi tööle vajutada ning laps kippus seda ekraani ka pidevalt edasi-tagasi sudima (tema elu ägedaim ekraanielamus).

Kokkuvõttes: olen jumala rahul. Tänan tähelepanu eest!

7 kommentaari “Maailma lühim Polar Vantage M2 arvustus

  1. Kas Garmini mõnel mudelil on võistluse lõpuaja ennustamise funktsioon? Ma täitsa tõsiselt küsin. Guugeldasin mis kole ja ostsin ikkagi (järjekordse) Polari, sest Garmini kelladel sellist asja ei tundunud olevat, aga mulle see funktsioon väga meeldib. Aga võibolla ma ei osanud õigesti otsida.

   Meeldib

   1. Praktiliselt kõigil on nelja distantsi peale (5k, 10k, poolmaraton, maraton), aga selle täpsus on veidi kahtlane. Minu trennide põhjal ennustab ta mulle vähemalt pikemate distantside aegu liiga optimistlikult kiireks. Foorumite põhjal jagunevad kasutajad mitmesse ossa: üks osa kiidab ja ütleb, et ennustab võrdlemisi täpselt, teistel on kas pikemad või lühemad distantsid veidi nihkes (aga vähemalt osad distantsid enam-vähem), kolmandatel on kõik liiga optimistlikud ennustused.
    Põhiline häda vist selles, et ennustus põhineb Garmini enda VoMaxi arvutusel. VoMaxi võib ju suuta õigesti hinnata, aga võistlustel loeb ka see, mismoodi seda VoMaxit suudetakse jooksukiiruseks “konverteerida” ning pikemal distantsil (maraton) ka lihasvastupidavus, ökonoomsus ja taktika. Maratoni puhul on üldse nii, et väike eksimus kusagil algandmetes (või ka taktikas) võib lõpuajas tähendada +/- 10 minutit, nii et see ongi juba tänamatu ennustamine. 5-10 km peal peaks olema täpsem.

    Mu lühike kokkuvõte sellest pikast jutust on, et trennide põhjal on nagunii väga raske võistluste aega ennustada. Selleks sobib ikka teine võistluspingutuse aeg (eeldusel, et ettevalmistus on õige). 5 km aja põhjal saab ennustada 10km aega, poolmaratoni põhjal maratoni aega jne. ja selleks on ka internetis päris palju kalkulaatoreid (mu enda tulemuste osas on üsna täpne olnud Jack Danielsi VDOT calculator). Selle ennustusvõime alusel spordikella valida ei tundu mõistlik kriteerium valiku tegemiseks.

    Meeldib

   2. Ei, ma ei mõtle sellist ennustamist. Ma mõtlen seda funktsiooni, et paned võistluse ajaks kellal selle funktsiooni käima ja ta kogu aeg näitab sulle su eeldatavat lõpuaega vastavalt su hetke tempole.

    Meeldib

 1. Mul ei ole õrna aimugi. Võimalik, et mitte, aga ma ei suuda leida ka ühtki väga mõistlikku põhjendust, miks see nii oluline olema peaks. Jooksjad üldiselt teavad, mis on distantsi keskmine tempo vastavalt lõpuajale ja valivad taktika selle järgi.

  Meeldib

  1. See jah ei ole OLULINE, aga see on väga mugav. Minul lülitub joostes aju välja ja minu jaoks on mugavam jälgida kellalt ühte numbrit, mitte peas arvutada, kas ma nüüd püsin tempos või ei.

   Meeldib

   1. Garminitel on küll see funktsioon, aga ma olen seda kohanud vaid siis, kui marsruut on kella laetud ja seeläbi kell teab, kui kaugel on finiš.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s