Rändom mõtted lumest ja võistlustest

Lumi elavdas kõvasti minu rutiinseks kiskunud trennikava. Peamiselt seisneb elamus ja närvikõdi küll selles, kui palju lund on ööga maha tulnud, millise päeva pealelõunaks jõuab kohale lumesahk ning kui kõrgest hangest või soolalumekihist käruga veel jõuga läbi murda jõuab. Ja kas nimetada see kellas jõutrenniks, jooksuks või millekski muuks.

Üsna sageli olengi võtnud käru ja koera, murdnud end läbi hangede parki, lasknud koera omi asju ajama (sest ega sellist madalat pikakerelist väga pikalt monotoonselt jooksutada tasugi, soolalume hädad veel otsa) ning pusinud lihtsalt midagi ära teha. Käruga mäkkejookse nt. Pinkidel kätekõverdusi. Väljaasteid, kükke – hüppega ja ilma, jne, jne. Väike sörk vahele ja saab mingi trennilaadse toote ikka tehtud. Sihipäraseks treenimiseks seda nimetada küll ei saa.

Muidugi Taavi Metsma värskes Sportland podcastis just ütles midagi taolist, et trenn on selline liikumisvorm, millelt on kõik rõõm ja tähendus ära võetud. Hakkab nagu sinnpoole kiskuma küll.

Mis veel? 1-2x nädalas olen jõusaalis käinud nagu ikka. Hiljuti jõudsin esimest korda sel aastal ujulasse. Andis tunda küll, et üle aasta pole regulaarselt ujunud. Selle parandamiseks lähme teeme veebruari lõpus Pärnus ühe pikema trennilaagri. Lisaks käisin üks hommik Tartu Raeplatsi väljakul ka käruga uisutamas. Oli päris vahva. Tuleb meelde mõne aasta tagune uisutamine üleujutatud lumevaesel Soomaal, kuhu kohe hea meelega läheks, kui lumi kõikjal ees poleks (viuviuviu).

Märkamatult olen endale kokku noppinud ka portsu rahvaspordiüritusi.

  • 27.02, Kalevipoja raja Kondimootor, 30 km distants. Kuuldavasti on oodatud nii (ultra)jooksjad kui ka matkasellid, ehk eksprompt panime ennast ühe kolleegiga kirja. Lühemal rajal peaks saama 2x süüa-juua ning medali ka. Ehk loodetavasti tuleb tore päev mitte liiga lumises looduses.
  • 01.05, Viljandi järvejooks. Jälle eksprompt regamine. Peaks vist Polaris mingi treeningkava tiksuma panema, iseasi palju ma seda järgida saan.
  • 22.06, Võidupüha poolmaraton. Eelmise aasta regamise sain vahetada 2021 osaluse vastu.

Ehk kokkuvõttes on üritusi juba oodata küll. Vahepeal ei tundunud paslik selliste võimaluste peale isegi mõelda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s