Polar Ignite – esimesed muljed

Ostsin siin hoogtöökorras uue kella ja panen esimesed muljed virtuaalpaberile. Mu eelmine kell, Polar M200 üritas juba talvel otsi anda, aga sai teeninduses veel mõneks kuuks elumahlad jooksma. Siis need sama äkiliselt ühtäkki enam ei jooksnud ja tellisin pikemalt mõtlemata omale Polar Ignite kella.

Põhimõtteliselt tundus see olevat samade omadustega nagu Polar Vantage M, mida ma juba ammu noolin. Nii Ignite kui Vantage M maksavad saksa Amazonis umbes sama raha, aga Eestis on hinnavahe ligi 100 eurot Ignite’i kasuks. Lisaks Vantage M Jaanusel juba on, pluss Ignite tundus igapäevaseks kandmiseks veel ilusam.

Tellisin siis eksprompt musta S-rihmaga ekspemplari ära (oleks pronksi-mustaga tahtnud, aga seda väikse rihmaga jälle polnud; see-eest oli terve valik roosasid ja valgeid, sest naised, nah).

Polar IGNITE - Polar Fitnessivarustus / Pulsimõõtjad

Pikemalt vahutamata on esimesed paari nädala elamused siin. Enam-vähem panen tähtsuse järjekorras kirja.

Miinused

 • Kell ei näita kella! I sh*t you not, aga kella displei näitab kella (või üldse pilti) ainult siis, kui teatrinäitleja ekspressiivsusega rõhutatult kella nina ette tõstan või nupust tule põlema vajutan. Ja see on OI. KUI. TÜÜTU. Kui seda oleksin ette teadnud, poleks kella kindlasti tellinud, aga kui see juba kohal oli ning mina kellapõuast hullumas, siis leppisin. Üritan rohkem mindful olla ning vähem minuteid passida. Väidetavalt üritab see matkida Apple watchi omadusi, aga miks keegi seda matkima peaks, ei saa küll aru. Vantage M vaikeolekus näitab numbreid küll, muideks.
 • Rihm tundub kange ja plastmassine. Polar M200 rihm (eriti juurdeostetud rihm) oli väga mõnusast pehmest kummist ning käe ümber palju mõnusam. Sellega on kohati tunne nagu üritaks mängukella randmele venitada. Väidetavalt sobib kellale igasugune 20mm rihm, seega soovi korral saaksin kasvõi korraliku nahkrihma osta, aga kuna seda kogu aeg kasutan, sh ujudes, ei tundu see ka mõistlik.
 • Kellal puuduvad manuaalsed vaheajad, ehk ise ei saa näiteks intervalltrenne jooksvalt juppideks jagada. Mitte, et ma seda väga muidu teinudki oleks, aga võib tegelt ära kuluda.

Plussid

 • Kell on ilus ja mõõdukalt väike. Igapäevaseks kellaks on see kindlasti sobivam, kui väga spordine M200. Samas pole see ka väga väike: olen pigem maskuliinsemate käekellade austaja niikuinii.
 • Töötab ilusti. M200-ga võrreldes on sellele kelli ja vilesid muidugi palju rohkem, aga enamik neist mind ei huvita. Näiteks une osas tean isegi, mis mu unevajadus on ning ülitäpse algoritmiga väljaarvutatud soovitused just ei üllata. Puutetundlik värviline ekraan on selline nice-to-have (ehkki nagu öeldud, võiks see ka must-valge olla, kui igal ajal ikkagi kella näitaks). Pulssi mõõdab see kogu aeg ja umbes-täpselt esimesed kaks ööd oli huvitav vaadata, et mu öine madalaim pulss on 40. Pärast jälle enam ei üllatanud.
 • Basseinis tuvastab see üllatava täpsusega nii läbitud vahemaa, kui ujutud stiili. Esimesel korral tulemusi vaadates võttis see suisa natuke kõhedaks. 😀 Suur vend valvab ja nii.
 • Kella enda pakutud trennid on päris toredad. Nimelt on üks kella funktsioonidest FitSpark™ treeningujuhis, mis pakub igaks päevaks treeninguid, mis põhinevad sinu taastumisel, füüsilise võimekuse tasemel ja treeninguajalool. Olen nüüd ajaviiteks mõned keharaskusega jõutrennid sealt ära teinud kui pealelõunalõõsas titte õue ei taha viia ja väga mugav on. Kell ise ütleb, mis harjutusi teha, kaua vahel puhata ja millal on järgmine seeria.

Lisapluss

Ahjaa, puhtalt M200 vs Ignite pluss – laadimine käib laadimisalusel ning puudub see jube USB-otsik, mis on M200 suurim nõrkus. Muidu oleksin ilmselt oma eelmise kellaga hauda läinud, aga selle USB läks katki. Ning eri design-fail on see, et USB käib just sedapidi laadijasse, et näiteks läpaka küljes kell lapiti vastu lauda ei mahu ning on oht otsikut vigastada.

Hands-on: Polar's new M200 GPS watch with Optical HR | DC Rainmaker
Polar M200 saatana sigidikust USB osik 

Kokkuvõttes: jah, mul on uus kell. Ei, ma ei hüppa õnnest lakke, aga eks ajab asja ära. Natuke rahustab mu pettunud meelt see, et üks tehnikahuviline sõber oli kõik Vantage M ning Ignite’i omadused üksipulgi läbi võrrelnud (ja tellis lõpuks Vantage M’i) ning ei teadnud seda displei asja ikka enne, kui minul kell käes. Udupeen. Olge siis hoiatatud.

8 kommentaari “Polar Ignite – esimesed muljed

   1. Alustuseks Garmin näitab kella 🙂 Aga peaasjalikult on tegemist loomulikult isikliku maitse-eelistusega. Nike ja Adidas pidi olema üks selline “great divider” mis spordi-inimesi kahte leeri jagab. Garmin vs. Polar on teine.

    Meeldib

   2. Haha, see esimene on veenev. 😅 Mulle iseenesest tundub, et garminisõbrad on häälekamad ja peaaegu vastureaktsioonina valisin seetõttu Polari (+ sõbranna Garmin käis tol ajal peaaegu iga kuu garantiis, mis jättis ka halva mulje).

    Meeldib

 1. Ma ostsin samamoodi kevadel Ignite’i. Ja kohe järgmisel nädalal tellisin uue rihma, sest see must jäik rihm on jube. Tellisin valge rihma, see on samasugusest pehmest mõnusast kummist nagu näiteks ka mu M400 rihm oli.

  Aga jah, see, et kell kella ei näita, tuli mulle ka ebameeldiva üllatusena 😀

  Meeldib

 2. Mina ka Polar Ignite’i perekonnas.
  Polari toodetest juba neljas (nagu draaxikas eelpool kirjutas kellele Polar, kellele Garmin) ja suures pildis olen rahul. Olgem ausad, üks ilusamaid spordikellasid ju 🙂
  Jooksusõbrana tunnen samuti kõige enam puudust manuaalsest ringiaja võimekusest aga olen avastanud, et selle probleemi aitab üsna hästi lahendada `interval timer´ (võimalik nii ajaline kui distantsiline). A’la kui tahan teha kilomeetrisi lõike, siis määrangi ühe intervalli distantsiks 1km ja taastumiseks teise intervalli (kas distantsi või aja) ja siis kell juba trenni vältel ise annab märku kui ühelt lõigult teisele üle minna. Interval timeri võid sisse lülitada juba enne trenni (või ka arvutis endale sobiva lõigutrenni koostada) või keset treeningut (kui alguses tahad nt niisama soojaks sörkida).
  Seda sa tõenäoliselt tead, et treeningu ajal saad sa displei koguaeg töös hoida? Paras akuröövel muidugi.
  Mis rihma puudutab, siis minu pronksi/musta m-suurusega mudelil on küll täitsa okei pehme rihm (või siis olen lihtsalt leplikum?).

  Liked by 1 person

  1. Need etteplaneeritud trennid on mugavad küll (iseasi, et oma maitse järgi peab siis ette planeerima). Pluss kui kell ise vibraga märku annab, pole vaja ekraani vahtidagi.
   See pronksi-mustaga sobis naistele ka? 😓 Ma ei jõudnud poodi vaatama minna ja mõõtude järgi tundus, et on lai. Kusjuures märkasin nüüd, et pildi peal on neil kõigil nagu mõnus sile silikoonist rihm, aga praktikas krobelise mustriga kangem rihm.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s