Käisin jõusaalis ja seal olid inimeseD

Rents just hädaldas, et raske on Tallinnas head jõusaali leida, mis hingehinda ei maksa ning alles eile oleksin tartlasena selle üle veel rahulolevalt naerda mökitanud. Kui Tartu napimat tööturgu ja madalamat palgataset nimetas üks mu kolleeg tabavalt preeriamaksuks, siis kohati mitmekordsed vahed kuutasudes, piletites jmt hindades aitavad natuke valu leevendada. Näiteks ülikooli spordiklubis on ainult jõusaali kasutamise kuutasu 20 eurot. Jah, 20 eurot.

Mis siis eile muutus? Jõudsin Tartusse tagasi ja põikasin jõusaalist ka läbi. Ja seal olid inimeseD. Tavaliselt on seal äärmisel juhul ainsuses üks inimene, aga seekord oli väike 3. korruse saal mattunud vähemalt 15 trennihundi alla, kelle seas Tartu staar-strippar oli üks normaalsemaid. See vist ütleb nii mõndagi.

Ei teagi, kas uusaastalubadused tulid varem, aga tavaliselt ma tunnen oma isiklikku ruumi riivatuna juba siis, kui keegi saali samas otsas midagi omaette nahistab. Seekord pidin reaalselt vaatama, et mõne lendava hantli või vehkiva kangiga kõhtu ei saa.

Omapärase vaatlusobjektina on saali hakanud kogunema ka loomingulise trennistiiliga vanurite gängid, kus kõige pöörasem lähenemine inimese füsioloogiale teenib välja ninamees-vanuri tiitli. Vähem hulljulge rahvas kuulab siis vagurate jüngritena pöörase uljaspea õpetusi, kuidas veel kümnel moel mõne masina selga istuda ning kuidas jõuharjutusi tehes võiks lasta elurõõmul läbi keha nõtkuda (sest fikseeritud asend on neile, kes on surnud).

Ilmselgelt ma ei lähe neile midagi ütlema ka, sest nad näevad kõik nii enesekindlad välja ja kuidagi on selle vanuseni ometi välja venitanud. Ja püsivad piisavalt terved, et end regulaarselt saali ikkagi kohale vedada, mida minu  kohta alati öelda ei saa.

P.S. Alla 20-aastaste sundimatu loomulikkus rahvarohkes kohas peegliselfide tegemisel on ka nähtus omaette.

8 kommentaari “Käisin jõusaalis ja seal olid inimeseD

  1. Ma olen ka kiiresti poosi vahetades ennast peaaegu ära nikastanud ja siis tuleb mõni 18-aastane, keerab ennast peegli ees ussiks, teeb veel musinäo ka pähe ning asub kõige asisemal ilmel parimat nurka ja valgust timmima. 😀 😀

   Meeldib

 1. Jõulud.

  Ma käisin täna trennis ja ma ei ole MITTE KUNAGI näinud Pärnu MyFitnessis nii palju inimesi korraga. Ilmselgelt sisserännanud, sest Pärnus isegi mitte ei ela nii palju inimesi.

  Meeldib

 2. Mul oli 25.dets sama lugu. Eedeni fitlife’i nö “päris” tõstmise alas on alati max 1 inimene peale minu, aga sel korral oli neid nii palju, et ma tegin vaikselt oma jõutõmbe ära ja läksin koju 😀 loodan, et see oli anomaalia 😀

  Meeldib

  1. Ma eile nt kükipuuri ei pääsenudki. Läksin täna hommikul tagasi ja tegin rõõmsalt ihuüksi trenni põhimõtteliselt lõpuni. 😀

   Meeldib

 3. Isegi pealinlaste kõrgepalgalistele on selles sektoris pakkuda odavamaid alternatiive. 24/7 fitness on näiteks 19€ kuutasuga. Ei pea tingimata 60€ kuus Myfitnessile kinkima.
  See on tegelikult üsna tavaline, et uusaastalubajad ei alusta 2. jaanuarist, vaid umbes jõulude paiku. Nothing to see here, just smile and wave.

  Meeldib

  1. Nojah, tavaliselt ma olen 2. jõulupühal mingi pikema jooksumatka teinud ning järgnevatel päevadel taastun, mitte ei lähe spordiklubisse. Jälle saab targemaks.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s