OMG, Orgu jäi jälle söömisega vahele

Uskumatu, et mina ka nüüd Erik Orgust kirjutama hakkan, aga vaevalt sai Marat oma Orgu kringlisärgid valmis, kui mehemürakas juba Egiptuses hessi vitsutas. Mõtlesin ka lõpuks oma kaks senti pakilise päevapoliitika teemal klaviatuurile pudistada.

Esiteks ma pean mainima, et Orgu vorm on kogu oma paatosliku toitumisjutlustamise kohta ikka üsna suvaline “liigutan ka natuke” eesti sink. Jutu poolest toitub ta nagu viimaseid nädalaid preppiv fitness-võistleja, aga üldiselt on sellises vormis, mis ei eelda üldse mingit täiuseni timmitud toitumist. 

Ja see on jumala fain – ei peagi eeldama. Pigem oleks normaalne, kui ta ütlekski, et aktiivne vormis inimene võib endale regulaarselt igasugust toitu lubada, kui igapäevane baas piisavalt hea ja tervislik on.

Häda on selles, et seda ta ei ütle ka. 😀 Murettekitav ongi, et isegi Orgu enda toitumine pole järelikult jätkusuutlik ning jumal teab, mida ta siis oma klientidele pähe tampida üritab.

Jätkusuutlik siis selles mõttes, et kui ta juba on kõikvõimalikud must-valged väited õhku visanud, aktiivselt ning meeleheitlikult üritab hoida nisu- ja suhkruvaba toitumispühaku kuvandit, aga seda ka kõige lollima vahelejäämise hirmus teha ei suuda, on tal järelikult nii kontrollimatu isu ikka seda kõige kräpimat kräppi sisse ajada, et ta ei suuda sellega võidelda.

Ei kõla nii, et tema toitumine siis muul ajal kuigi kestlik ning rahuldustpakkuv oleks. Või on vastupidi tegemist (üllatus-üllatus) must-valge piiramise tagajärjega, et mida rohkem midagi endale keelad, seda magusamaks too vili muutub.

Ma söön ka hädavajadusel hessi ja mäkki, aga see pole kunagi asi, mille järgi mul isutab, sest sealne söök on kuidagi rõvedalt kunstlik. Kvaliteetne päris taigna ning rikkaliku kattega rasvast nõretav pitsa? Jah, palun! Mingi tuumasõjakindel teadmata koostisega burks? Kui vähegi võimalik, siis pigem ei (aga pikal autoreisil Poola kiirteel läheb kaubaks küll).

Mingitest kaalulangetaja patupäevadest ei tasu Orgu saaga puhul üldse rääkida – see on juba eos piirav dieedi-mõtteviis, mis midagi head ei saa kaasa tuua. Ta lihtsalt võikski tunnistada, et üldiselt aktiivsel ning heas vormis inimesel ei tee ebatervislikum amps siin-seal kindlasti midagi. Just selline ülipiirav must-valge mõtteviis on see, mis lõpuks pöördumatu reelt pudenemiseni viib.

Aga äkki see ongi tema kaaluprogrammi (kasumlikkuse) alustala, et inimene esialgse eufooria lõppemisel igatahes “täiuslikkuse” rajalt eksib ning peab uuesti prohveti man julgustust ning juhatust nõutama tulema.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s