Üle pika aja üks trennipäeviku laadne toode

14072019.png

Mu eelmise terveksnõelumispostituse all läks päris elavaks aruteluks, mis mu jala siis ikka korda teha sai. Mul on hetkel täiesti ükskõik, kas tegemist oli platseebo, tulnukate sekkumise või tõesti lihtlabase läks-ise-üle-ä efektiga, aga lõpmata tänulik olen füsioterapeudile igatahes. Vähem kui nädalaga tõi see mu täiesti lootusetuna tundunud olukorrast tagasi sörgirajale.

Selles mõttes ei suuda ma kuidagi ka mingit ise üleminekut uskuda, sest olukord oli selleks seni piisavalt stabiilselt üli**** olnud. Vaikselt hakkan oma uue luksusliku liikuva eluga jälle ära harjuma ning imelik on meenutada, et veel nädal tagasi oli mõnekilomeetrine jalutamisring paras ettevõtmine ja ühe koha peal seistes hakkas jalg kiirelt vaevama.

Vahelepõikena tuli pähe, et kui see jamps veel jätkunud oleks, poleks ma vist suutnud sünnipäevaks saadud Metallica pileteidki lunastama minna, sest tundide viisi seismine oli täiesti välistatud. Selles mõttes ka veel ideaalne ajastus. 

Igatahes eelmise postituse lõpus julgesin juba tunnistada, et vaikselt tekkis tunne, et päriselt tahaks jälle joosta proovida. Tegelikult sama päeva õhtul ma seda juba proovima läksin ka. Olin valmis ka selleks, et teen kolm sammu ja lähen tuppa tagasi, aga algus oli nii hea, et võttis õnnest klombi kurku. Häääästi natuke andis säär tunda, aga kulgesin siis üliaeglaselt, tegin aga kõndi vahele ning sain üle nädalate 4,15 km lonkamisest kiiremini läbitud (7:34 min/km).

Pärast rullisin, tegin oma harjutusi ning ei julgenud sellest patust enne kellelegi hingatagi, kui järgmisel päeval üles ärgates jalg endiselt jumala okei oli. Halleluuja!

Uuele katsele läksin ülejärgmisel päeval ning siis ei andnud sääres enam üldse midagi tunda. Ainult võhm oli olematuks jäänud. Kokku 5,38 km Raadi põldude vahel (6:54 min/km).

Reedel läksin tiiru jõusaali ning sain üle pika aja normaalselt crosstraineril sooja teha. Pärast proovisin smithil vargsi kükke teha, ent teisel seerial tundsin reies kahtlast pinget ning jätsin selle pulli kohe katki. Tegin siis selle asemel oma tavalist ülakehamehe kava ning ülejäänud nädalavahetuse puhkasin sihiliku trenni mõttes kõvasti jalga.

Igatahes liikuma olen saanud ning selle eesrindliku 9-kilomeetrise jooksunädala üle äraütlemata õnnelik!

3 kommentaari “Üle pika aja üks trennipäeviku laadne toode

 1. No on sul aga saaga selle jalaga! Kõik need kommentaarid, et platseebo ja pole tõendatud kasulikkust ja üldse… Noh, ma olen ise arstide perest ja ausalt öeldes on inimesed liiga kinni selles tõendatud meditsiinis. Kui see nõelravi sulle toimis, siis ma ütleks, et sinu jaoks on ju success ratge 100% ja mis rohkem tõendust sulle veel vaja on!

  Ma ise pole jälle tükk aega bloginud, kuigi vahepeal nii Laulasmaal jooksnud, Austrias mägedes käinud ja plaan on ülejärgmine nädal jälle mägedesse minna ja Lätti ka. Teen suga diili. Kui sa hakkad kenasti iga nädal jooksma ja blogima, siis ma hakkan samamoodi uuesti kirjutama.

  Kui sul nüüd juhtub selline lugu, et jalg jääb konditsiooni, on sul plaan kuskile võistlema ka minna?

  Liked by 1 person

  1. Hehe, kirjutasidki! Halleluuja! Ma olen see nädal juba 7 kilomeetrit jooksnud, seega kirjuta, aga kirjuta veel. Kui jalg edasi kannab, siis hetkel mõlgutan mõtteid Tartu linnamaratoni (pooliku) ning Saaremaa kolme päeva jooksu osas. Muid säravaid ideid hetkel rohkem polegi (aga soovitused teretulnud).

   Meeldib

   1. Kirjutasin memuaaridesse kah. Aja omale kark alla, ma see nädalavahetusel Võsul 10km stardis. Kuna ühtegi kiiret liigutust pole pool aastat teinud, siis pole aimu ka, kuidas seal on.

    Olen ise seda meelt, et kõige lihtsam viis rajale tagasi saamiseks on mingi eesmärk. Seega pane miski asi kindlalt paika ja hakka aga liigutama!

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s