Trenninädal 3. – 9. juuni 2019

Screen Shot 2019-06-11 at 21.18.11.png

Eelviimane nädal enne püha üritust kukkus välja järgmine.

Esmaspäeval käisin jõusaalis ja võitlesin terve aja pealetikkuva migreeniga. Mingist ebamäärasest masohhismist pingutasin isegi tunni täis, aga eriti arendav see küll olla ei saanud.

Teisipäeval oli õues miljon kraadi sooja ning kavas 3×1600 m intervalle. Tegin intervallid 1200-meetrised, esimese lõpuks oli keel juba suulaes kinni ning kolmandaga kukkus tempo kuskile mülkasse ära. Ellu jäin, aga mis elu see ikka on. Tempod 5:11, 5:14 ja 5:43… Kokku 6,8 km, 6:10 min/km ja 150 bpm. Kobisin kiiresti koju konditsioneeri alla tagasi.

Kolmapäeval puhkasin.

Neljapäeval oli õues endiselt miljon kraadi, ööd kiskusid juba peaaegu talumatuks ning kuumus ei näidanud vaibumise märke. Läksin siis aklimatiseerumise eesmärgil piinarikkale jooksuringile, mis nii piinarikas välja ei kukkunudki. Ehkki töölt tulles oli taevas hetkeks pilves ning olemine täitsa mahe, kiiritas päike õue jõudes jälle täisvõimsusel. Õnneks tuli Jaanus rattaga saatjaks, samuti unustasin kellale hoopis jõutrenni ekraani ette, mis distantsi ega tempot muidugi ei näita. Jooksin siis puhtalt pulsi järgi ca 140 löögi juures ning jõin iga 15 minuti tagant. Kokku 10,99 km, 6:45 min/km ja 140 bpm. Niimoodi võttes päris mõnus, aga ilma joogita oleks see jooks küll väga lühikeseks jäänud.

Reedel sõitsin maale ja käisin õhtul pikemal kõnnitiirul. Samuti sain kätte värske Tervis Plussi, kus jagame tiimidega senist ettevalmistust.

Laupäeval käisime emaga Pärnu peal patseerimas, kohvikus ja rannas. Täitsa suvetunne tuli juba peale. Õhtul jõudsime veel kahe äikesetormi ajal kiiresti rappa, kus tegin ära ka suve esimese laukas ujumise. Notsu küll röökis kaldal terve aja, seega eriti pikka meelisklemist polnud, aga mõnus oli ikka.

Pühapäeval läksin taas pikemale jooksule ja õues oli selleks hetkeks peaaegu mahendana tunduvad 25 kraadi sooja. Panin Ringtee kandis podcastid mängima, jooksin ühe Circle K’ni, jõin ühe kõrrejoogi, chillisin järgmise Circle K’ni, jõin teise kõrrejoogi ja lõpuks kondasin koju ära. Väga väga väga mõnus ja hea enesetundega jooks, aga eks tempo oli ka vastav, et ikka hea oleks. Kokku 14,35 km, 6:22 min/km ja 140 bpm.

Meie Ironmani chat hakkab vaikselt küll hoopis ilmakanalit meenutama, aga ega nüüd muud üle jäägi, kui kullipilgul yr.no’t jälgida ja halastaja taevaisa poole palvetada. Kõik, mis jääb alla 25 kraadi, on juba hästi saadud.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s