Trenninädal 20.-26. mai 2019

nädal26519.png

Jälle üks trennirohke ja sündmustevaene nädal selja taga.

Esmaspäeval puhkasin pühapäevasest Pühajärve peaproovist jalga ja panime õhtul tööl ruubiku kuubikuid kokku. Pärast vaatasin kodus GoTi finaali ära – vähemalt on see nüüd tehtud. Jalad olid väsinud, aga midagi valus või kange nagu polnudki.

Teisipäeval poseerisime päeval Ironmani olemusloo jaoks fotograafile, mis võttis päris võhmale. Kuna trenniriided olid juba seljas, läksin otse töölt jõusaali ja tegin kergelt jalgu ka.

Kolmapäeval oli õues ropp-palav ilm, aga õhtul koju jõudes sättis just taevaservas mingit äikesetormi. Läksin kiiresti jooksutiirule ja päris hea tuuline ning pilves oli. Jooksin 20 minutit soojaks, tegin siis 10 60-sekundilist mäkkejooksu ning sörkisin koju tagasi. Äikest ega vihma lõpuks kaela ei saanudki ja mäkkejooksud olid lihtsalt mõnusad. Eks pingutasin ka, aga Salvesti alune mägi oli täpselt nii pikk, et väga kiiremini polekski joosta saanud. Kokku 8,54km (keskmised 6:29min/km, 144bpm).

Keskmine pilt: Tokumaru kolmapäevasest kooresest kana don’ist hakkab mu iganädalane sõltuvus saama. 

Neljapäeval tegime Vasula poole väikse rattatiiru, aga eelmise korraga võrreldes oli vastik tuuline, jalad suht tühjad ning kiirus üsna vaevaline. Kokku 21,65km.

Reedel puhkasin ja kokkasin.

Laupäeval võtsime ette poe- ja puhkereisi lõunanaabrite juurde. Esiteks kohustuslik palverännak IKEAsse, kus kulus mitu tundi koos mitme tankimispausiga poe sööklas ning saagiga autosse suundudes oli väsimus suurem kui pärast keskmist poolmaratoni. Õnneks ootas meid Riia-Pärnu-Tartu liiklussõlmel järve ääres 4-tärnihotell Baltvilla, kus skoorisime viiekümne euroga üllatavalt suure ja ägeda vanniga toa. Ei teagi, kas meile anti tavatoa asemel juuniorsviit, aga mõnus igatahes.

Tõmbasime veidi hinge ja läksime siis ümbritseva aedlinna vahele jooksma. Kõik Riia narkoparunid olid vist oma totrad ulmevillad sinna järve äärde männimetsa ehitanud ning fantastilist uudistamist jätkus kilomeetriteks. Neljanda kilomeetri lõpuks Jaanusel piisas ning ta kulges hotelli poole tagasi. Jooksin ise veel kilomeetrikese edasi ning tõusvas tempos tagasi. Kokku 10,02km, 5:57min/km ja 150bpm, sealjuures 4. kilomeetrini oli tempo üle ja pärast seda alla kuue minuti kilomeeter. Väga mõnus pingutus oli.

Pühapäeva hommikul võtsin hommikusöögilauas ühe piimakohvi ning killukese kooki hinge alla ning tegin ümbruskonna kergliiklusteedel pooletunnise hommikujooksu. Väga palav ja higine hakkas lõpuks, sest õues oli juba oodatust soojem. Kokku 5,06km, 6:22min/km ning 142bpm. Pärast maitses hommikusöök kohe eriti hea (aga oli ka jooksuta hämmastavalt mitmekesine ning hea kvaliteediga – sinna hotelli läheme hea meelega uuesti). Käisime veel Cesises jalutamas ning suundusime siis koju mööblisaaki kokku panema. Tore rutiinivaba minipuhkus kukkus välja.

Muide, järgmisel nädalal saab meie Ironmani ettevalmistustest lugeda värskest Tervis Plussist.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s