Trenninädal 29. aprill – 5. mai 2019

Screen Shot 2019-05-05 at 20.01.45

Mai on käes ja Ironman juba järgmine kuu. Kui nädal algas suvelõõsaga, lõppes see uuesti talvega. Sest #eesti.

Esmaspäeval puhkasin ja vaatasime GoTi eriti pika osa ära. Sealjuures suutsin esimest korda sarja vaatamise ajaloos kohe hommikul esimese asjana rammusat spoilerit näha. Tänksud, tõesti!

Teisipäeval “puhkasin”, ehk lõpetasin tööpäeva migreeniga ja tulin koju surema.

Kolmapäeval oli vaba päev ja Viljandi järvejooksu päev. Pikemalt vahutasin sellest siin.

Neljapäeval puhkasin jooksust ja vedasin tööl õhtul kümneni ühte üritust. Oli päris tore ja samas päris väsitav. Eelmise päeva jooksust oli sügaval paremas reies mingi vastik valus koht, aga lootsin, et see läheb puhkamisega üle.

Reedel käisin töölt tulles jõusaalist läbi, tegin väga kergelt jalgu ning rohkem selga ja õlgu. Langesin järjekordse muusikapala sõltuvusse ka:

Laupäeval oli ennustustest hoolimata hommikul ilus päikesepaiste ja käisime koeraga matkamas. Kuidagi eriti jõuetu ja väsinud oli olla, aga võtsin tunde järgi. Õhtul jõudis lubatud kole torm ning vihm kätte täpselt siis, kui ennast siiski jooksutiirule sättisin ja sain tunniga kätte kolm aastaaega – alguses sügistormi, siis täieliku talve ning lõpetuseks sooja kevade. Kaunis. Jalg enam Viljandist häda ei teinud ning päris mõnus hoogne lippamine kukkus välja. Kokku 10,16km, 6:12min/km, 139bpm. Running index tuli selle peale suisa 57! Aasta tagasi samal ajal oli indeksi keskmine 50 ringis, täna 55 (midaiganes see siis tegelikult näitab).

Pühapäeval vedelesime ennelõunal V-Spa’s, sest mul ootas sünnipäevast saadik üks kinkekaart piisavalt masendavat ilma, millega tuppa sauna pageda. Võtsime täispaketi nii soola- kui saunamaailmaga ja tõdesime taas, et tegelikult on see ikka üks üsna mõttetu koht. Eks enamik inimesi käibki seal lastega koos, aga ka sel juhul tundub näiteks Aura hoopis mõistlikuma hinna-kvaliteedisuhtega olevat.

Oleme seni seal ainult kinkekaartidega käinudki ning oma raha sellise asja peale pigem ei kulutaks. Samas pühapäevahommikuselt lagedas keskuses oli isegi päris mõnus ringi loivata. Tänane hitt oli soolabassein, kus kaks korda kosmonaute mängimas käisime ja lihtsalt suvalt ringi heljusime. Ülimalt lõõgastav!

Päeval käisime veel Notsuga tiirul ning kui õhtul lõpuks päike välja tuli, oli mul just paras aeg nädala lõpetuseks jõusaali minna. Päris mõnus keskendunud trenn tuli välja ning julgesin vahelduseks natuke rohkem jalgu ka teha. Järgmine nädal peab neid ju juba maastikumaratoniks hoidma hakkama. 😀

Järgmine nädal algab kohe puhkepäevaga, T-N teen veel midagi, aga kergemalt ja pühapäeval lähen harjutan pikemat maad ning kuuldavasti rõvedaid tõuse. Fookus on ennekõike Ironmanil ning olen selle hirmus isegi viimase paari kuuga need 3-4 kilo kaalust maha nülinud, mis mind mugavaimast jooksuvormist juba aastaid lahutanud on. Selgus, et selleks ei pea eriti millestki loobuma, aga üritan lihtsalt kalorid päevas 2000 ringis hoida ja nädalas satub paar rammusamat päeva ka sisse. Igatahes töötab.

Eks kaalu osas võib ka stressi “tänada” (ehkki minul see isu küll ära ei võta), sest migreenid ja muud hädad on seotud kõige sellega, mida siin liigselt lahkama ei hakka. Üritan siin enda vastu vähemalt trenni mõttes lahke olla ning tahtejõu musklit päris sõlme ei keera.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s