Trenninädal 22. – 28. aprill 2019

Screen Shot 2019-04-28 at 20.10.09.png

Igas mõttes raske nädal on olnud ning tõmbasin selle võrra trennidega ka tagasi. Kui eelneva nädala keskmine aktiivsus tuli 162 protsenti, siis seekord 106. Nii madalad näitajad skoorisin viimati neil nädalatel, kui Nepaali läksin või sealt tulin, ehk nädalas oli mitu puhast istumispäeva. 

Esmaspäeval puhkasin.

Teisipäeval istusin päev otsa Tallinnas üritusel ning koju jõudsin päris hilja. Kava nägi ette 12x400m lõike ja ma tõesti ei kujuta ette, kes haige inimene need sinna sokutanud oli (kes see tegi – ise tegi). Suhteliselt päikeseloojangul suundusin kõhuvalu kiuste siiski õue ning hakkasin otsast pihta. Väga hullult ennast tagant ei piitsutanud, temperatuur oli tegelikult ideaalne ja õues vastupandamatu suvelõhn.

Selliste lühikeste lõikudega on alati see lugu, et teoorias tunduvad need megarõvedad (eriti nii suurel arvul), aga praktikas teed paar tükki ära, saad hoo sisse ning polegi jälle hullu. 8. lõigu lõpus oli küll tunne, et nüüd juba nagu aitaks ka, aga siis ei jäänud enam muud üle, kui koju tagasi intervallitada. Tempodest oli küll täpselt näha, kus üles- või allamäge minek oli: 5:13, 4:44, 4:39, 4:36, 4:21, 4:45, 4:49, 4:39, 4:33, 4:51, 4:30 ja 4:54.

Lõpuks oli enesetunne ikka igati mõnus ning kokku tuli 9,85km (6:04min/km, 140bpm). Pulss üle 167 ei käinud, seega pingutusel jäi varu sisse, aga tihedast trenninädalavahetusest ei tahtnud jalad ka sugugi rohkem sibada.

Kolmapäeval taas puhkasin.

Neljapäeval pidin tegema 3-kilomeetrise tempojooksu, mille võtsin ette kohe pärast tööd, kui tervet Lõuna-Eestit kattis salapärane suits ning koos palavusega meenutas õues toimuv pigem Indiat kui aprillikuist Eestit. Jooksin end soojaks, võtsin siis natuke tempo üles ja uhasin ettenähtud jupi lõpuni ning lõpuks sörkisin koju tagasi. Tagasitulek oli palavuses ikka kohutavalt tappev ning hädasti oleks juba juua tahtnud. Tempoosa keskmine tempo 5:01min/km. Kõik kokku 7,29km, 6:03min/km, 145bpm.

Reedel oli enesetunne vilets, seega jalutasin õhtul pikemalt koeraga ning trenni ei teinud. Samuti arvasin, et mu spordiklubi kaart on vahepeal otsa saanud.

Laupäeval magasin peaaegu 10h jutti ja pärast rahulikku hommikusööki läksime Saarjärve ümber kondama. Supermõnus suvi oli. Selle otsa käisime linnas lõunal, pärast jalutasime niisama ringi ning jõime suve viimase päeva puhul (järgmine päev pidi kevad tagasi tulema) mõnuga jääkohvi. Täitsa nagu normaalsete inimeste laupäev. Enne õhtusööki käisin ikka tiiru jõusaalis ka ära, sest üllatus-üllatus, kaart kehtib veel lausa mai esimese nädala. Viljandi järvejooksule mõeldes keskendusin siiski pigem ülakehale ja olin sealjuures saalis täiesti üksi.

Pühapäeval oli aknast välja vaadates jälle ilus suveilm, aga õue jõudes täielik siber jäise tuulega. Käisime hommikul koeraga pikad tiirud Elva ümbruses ja kahetsesin, et mütsi-kindaid kaasa võtta ei taibanud. Pealelõunal oli juba natuke soojem, võtsime taas Notsu ühes ja tegime jälle linnas tiiru kohvikus ning jalutamas. Reisil suudame küll rahulikult võtta, pikalt kohvikus käia ja linna peal aega surnuks lüüa, aga tegelikult on see kodulinnas täpselt sama mõnus.

Tuul oli päev otsa päris vastik ja jooksma üldse ei ahvatlenud, aga vedasin end lõpuks enne õhtusööki siiski lühemale tiirule. Plaan oli Viljandi jooksu auks teha pooletunnine rahulik jooks paari-kolme kiirendusega. Õue jõudes oli tuul lõpuks just järgi andmas ja jalg meeldivalt kerge – eelmise päeva jõusaalist oli lihasvalu vaid õlgades ning seljas. Tuul pigem jahutas, riietus oli ka täpselt õige ning lõpuks tegin kiirendusi hoopis neli, sest lihtsalt nii mõnus oli. Kokku 5,55km, 6:14min/km, 137bpm (kiirenduste tempod 4min/km kanti). Pärast kergelt rullisin ka ja viskasin ülejäänud õhtuks lebosse.

Järgmine nädal on töörindel päris tüütu, aga kolmapäev on ju õnneks vaba. Küll ei tule sellest plaanitud perepäeva Viljandis, sest Jaanus pidi üldse ära sõitma. Eks ma siis sõidan hommikul sinna, jooksen ära ning sõidan koju tagasi. Hea trennivõimalus on see Pühajärve mägedeks igatahes. Loodetavasti liiga palav ilm ei tule ja väga tuuline samuti mitte.

2 kommentaari “Trenninädal 22. – 28. aprill 2019

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s