Trenninädal 24. – 30. detsember 2018

Näed, lõpuks suutsingi pühadesegaduses ühe pühapäeva mööda lasta. Mõlemad mu lugejad kindlasti kurvastasid. 😀

nädal.png

Esmaspäev oli jõululaupäev ning tormasime emaga enne kukke ja koitu Riisa rappa jõulumatkale, enne kui rahvahordid kohale jõuavad. Kohale jõudes olime ainukesed ning just siis, kui ära läksime, hakkasid autod tulema. Pärast seda tegin veel hantlite ja keharaskusega funktsionaalset jõutrenni. Oli väga mõnus. Ja muidugi totaalne viga nagu välja kukkus.

Teisipäeval sõitsin Tartusse, puhkasin ja sõin liiga palju.

Kolmapäeval läksime Jaanusega oma isiklikku Pekist Priid tegema ja siin tuleb mängu see, miks esmaspäevane funktsionaalne trenn viga oli. Nimelt oli mul reietagustes selline magus valu, mis jooksu peale sugugi ära ei lõdvestunud, nagu ma lootsin. Kogu üritus kukkus nii trööstitu välja, et eraldi postitust ma sellest tegema ei hakanud, aga lühike kokkuvõte teie ees.

Nimelt sõitsime rongiga Vastse-Kuustesse ja plaanisime sealt Roiu kaudu Tartu raudteejaama tagasi joosta. Teed olid lumised, ilm pigem märg ja tuul muidugi… kõvasti vastu. Tagatipuks oli marsruut palju künklikum, kui mäletasin.

Võtsime esiteks sisse 7+3 süsteemi ning üsna hea jooksutempo, aga sain sellega tõusude peal liiga higiseks ning peagi hakkas tugeva tuule käes hoopis külm. Tõusud, lumes rassimine ja pidev vastutuul hakkas üsna kähku ära väsitama. Tagatipuks läks lihasvalu reites vaid hullemaks.

Vaimse väsimuse fooni tekitas ka pidev koerahirm, sest igas teeäärses taludes oli üks kuni mitu hiiglaslikku kurja koera ning ühes kohas olid nad ka lahti. Need küll õnneks kurjad polnud, aga see selgub ju alles siis, kui ta juba sinu juurde tormanud on. Tagatipuks pidime tükk aega väravas karjuma, et omanik nad ikka kinni ära võtaks. Ültesin juba sel päeval ära kõik krõbedad sõnad, mis mul sellise “koer peab olema – ja muidugi suur ning hirmus” maakatementaliteedi kohta öelda on, aga väga kurb ning tüütu on selline asi.

Esimene toidu- ja joogipeatus saabus 17 km peal Roiu poes, aga mina olin selleks hetkeks juba totaalselt surnud. Sõin banaani ja kohukest ning rüüpasin kõvasti spordijooki peale, aga tänu pikemale seismisele hakkas mul jooksma hakates (endiselt) vastutuules korralikult külm.

Rassisime ikka edasi, aga viimane pauk saabus Kurepalust Ülenurme poole, kui kerliiklustee ära lõppes. Seni olime jooksnud lumistel tühjadel maateedel, et nüüd sattusime keset närvilist tihedat pühadeliiklust soolamärjale teele, kus autojuhid ei ilmutanud mingisugust märki sellest, et tegemist on tee, mitte ainult autoteega.

Nimelt ei tõmmanud enamik juhtidest karvavõrdki kõrvale, kui nad meist mööda sõitsid ja seda isegi siis, kui vastutulev tee oli silmapiirini vaba! Põhimõtteliselt ei saanud me lõpuks joostagi, sest jooksu pealt vee- ja lumesegusele teepervele hüppamine tundus täiesti enesetapjalik (ning autod ei jätnud selles ka mingit eksimisruumi). Lõpuks katkestasime oma ettevõtmise 25,6km peal ja läksime koju sööma ära.

Kokkuvõttes jäid matkast tooni andma hoolimatud loomaomanikud ja autojuhid ning pühademeeleolu pigem mitte. 25,62km, 7:11min/km (Roiuni oli see pigem 6:45min/km), 03:03:54, 142bpm.

Neljapäeval oli mu lihasvalu lõpuks üle läinud (no tore küll) ja tegin õhtul kiire lõdvestava jooksutiiru. 6,58km, 42:15, 6:26min/km, 146bpm, jooksuindeks 49.

Reedel sõitsin taas maale, aga käisime õhtupimeduses pikemalt kõndimas. Trenni ei teinud.

Laupäeval sõitsime Saaremaale ja tegin see-eest kohe kolm trenni jutti – esiteks aasta viimane jooksutiir, et 1500km piir ikka kätte saada. Tiirutasin Kuressaare rannaradadel 4,77km, 30:51, 6:28min/km, 145bpm ja indeks 47. Sinna otsa katsetasin Rüütli spa ürgset jõusaali, aga sain loominguliselt trenni tehtud, ehkki saalis polnud isegi kükipuuri. Lõpuks ujusin lõdvestuseks 20 minutit otsa.

Pühapäeva alustasin pooletunnise hommikuujumisega, mille järel käisime Kuressaare ümber kõikvõimalikke radu avastamas. Kõndimist kogunes hoolega ja päris hea oli lõpuks taas pikalt bussis istuda. Nädala keskmine aktiivsus tuli ikka korralikult kõrge.

Kokkuvõttes igati aktiivne pühadeaeg.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s