Inimkatsed jätkuvad

Juhhõissa, ristirahvas! Kuna Võidupüha maratonist on juba neli päeva möödas, hüppasin hoogsalt tagasi patukahetsuse ning lihasuretamise reele ja alustasin uusi inimkatsetusi järgmise maratonikavaga.

Tervisesportlik võidukäik algas muidugi juba päev pärast maratoni, kui läksime Jaanusega jaaniööks Tervise Paradiisi peesitama. Plaan oli veepargi aknast vaadata, kuidas õues lõõtsub 10-kraadine horisontaalse vihmaga traditsiooniline jaaniilm, aga tundub, et suviseid Pärnu kuurortihindu makstes antakse hea ilm veel kauba peale kaasa. Õues oli pärast eelmise päeva tormi särav suveilm ning ma ei jõudnud oma merevaadet ära imetleda.

Superior toad asuvad hotelli 7. ja 8. korrusel

Või siiski jõudsime, sest esimesel õhtul käisime nii a) veepargis, b) 5,4 km sörgil kui c) jalutamas. Järgmist hommikut alustasime 4,2 km sörgiga, mille järel sõime mõnuga kõhud täis ja… tegime enne check outi basseinis veel kiire ujumistrenni peale. Kuna pärast poolmaratoni oli valusaimad hoopis küljelihased, tundus rahulik pealeliigutamine täitsa mõistliku mõttena.

Pühapäeva õhtu ning esmaspäeva vedelesin maksimaalselt maha, aga täna sattusin juba pooljuhuslikult minimalistliku maratonikava otsa, mis mulle juba ammu huvi on pakkunud. Seal on põhimõtteliselt nädalas ette nähtud üks intervallidega jooks, üks tempojooks ning üks pikk jooks. Muid trenne võib veel paar korda nädalas juurde teha.

Kuna tahtsin täna niikuinii jälle trennilainetesse viskuda, mõtlesin selle kava siis prooviks ette võtta. Kõik oli kena, kuni ma seni miilides antud tempod kilomeetriaegadesse ümber arvutasin. Jooksude tempod arvutatakse isikliku 10km rekordi alusel, seega võisin vaid õnne tänada, et see rekord mul isegi aeglane on.

img_20180626_211249232895798.jpgEsimene trenn nägi kohe ette 8x400m intervalle tempoga 4:30-4:35. Neli. Kolmkümmend. NELI kolmkümmend. Ma pole kindel, kas ma eluski ennast nii kiiresti liigutanud olen, eriti kui õues on tubli õhtune suvelõõsk. Samas tundusid 400-meetrised jupid teoorias suhteliselt ohutud ning iga lõigu vahele pidi 400 meetrit niisama ka sörkima. Mis siis ikka.

Endalegi üllatuseks läks intervallide jooksmine päris hästi, ehkki muidugi mitte kuigi meeldivalt. Samuti on imeline tõenäosus sellistel puhkudel kokku joosta kolleegide, kadunud sugulaste või algkooliaegsete klassikaaslastega. Antud juhul sattusin esiteks kokku 7-aastaste naabritüdrukutega.

Naabritüdrukud: “Tere!”
Mina (oma higi sisse uppudes): “Höahföaökfjfödnnrrrrggghhhhh…”

Koju jõudes ei suutnud ma värava eest esimese hooga kaugemale roomata ning jäin sinna “venitama” (= ühe jalaga äärekivil seistes surma ootama). Ühtäkki tegi minuga juttu naaber, a) keda ma kunagi näinudki pole ja b) kellega me ammugi varem suhelnud pole.

Naaber: “No kui pikk distants siis kokku tuli?”
Mina (vaevu läbi silmas oleva higi silmas piidlemas, kes see veel on)
Pildiotsingu dying gif tulemus
Naaber: “Tore-tore…” naeratab “Kuhu poole siin üldse hea joosta on?”
Mina (vaikselt asfaldisse sulades)
Pildiotsingu dying gif tulemus

Mitte et mul heanaaberliku suhtluse vastu midagi oleks, aga pärast kahte aastat oleks võinud selleks veidi parem ajastus olla. 😀

Lõpuks õnnestus lõikude tempod enam-vähem ettenähtud vahemikus hoida ka. Paar korda õnnestus tegelikult pulss üle 170 ka suruda (kibestunud naer saalist).

  1. 4:19 min/km; 153 bpm
  2. 4:36 min/km; 162 bpm (ülesmäge)
  3. 4:33 min/km, 163 bpm
  4. 4:29 min/km; 166 bpm
  5. 4:37 min/km; 167 bpm
  6. 4:40 min/km; 167 bpm
  7. 4:27 min/km; 164 bpm (allamäge)
  8. 4:44 min/km; 167 bpm (lõpusurm)

Kokkuvõttes jäin täitsa rahule – polnudki nii hull, kui kartsin ja samas õnnestus Polaris ka üle pika aja maksimaalse treeningu diagnoos ette saada (ehkki running index oli isegi kobe 48).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s