Filmilainel jätkates – “Weekend” (2011)

Sattusime paar päeva pärast “Portugali” vaatama Briti armastusfilmi “Weekend“, mis oli elamuselt nii kontrastselt kõike seda, mida “Portugal” ei olnud, et pidin seda siia soovitama tulema. Lugu iseenesest on lühike – peategelane (mees) kohtab reede õhtul geiklubis teist meest, viib ta koju ning lõpuks veedavad nad pea terve nädalavahetuse koos.

Võin käsi südamel öelda, et tegemist oli ühe haaravaima armastusfilmiga, mida ma ammu näinud olen. Enamik (hetero)romantilisi filme käib mingi pseudo-põneva “ma vajan armastust, aga ma olen liiga hõivatud/katki/veider/suhtefoob, et sellega hakkama saada” malli järgi. Weekend rääkis inimestest, kes tahtsid lihtsalt rahus igavat elu elada. Ja elada sellisena, nagu nad on.

Ma ei hakka siin pikalt sisu lahti jutustama või veenma, et “iccandä, täitsa vaadatav film on, kõigest hoolimata”. See film on üks realistlikumaid kujutusi sellest, et armastus algab pisiasjades, mida ma vist üldse filmis näinud olen. Tempo ei jää kuidagi lohisema (ehkki midagi õieti ei toimu ning tegevus võtab aset vaid paari päeva jooksul), peategelased saavad rollidega suurepäraselt hakkama, lugu läheb hinge ning tahaks teada, mis neist edasi sai. See mõjub ehedalt ning täiesti sundimatult – sh soovimata vaatajas midagi esile sundida. Lihtsalt suurepärane!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s