“Kevin igatseb sind. Tal oli puuk.” ehk käisin kinos

Peeter Koppel ütles eesti kino kohta hiljuti tabavalt:

“…midagi pole parata. “Seltsimees Laps” sööstab mängleva kergusega kohaliku filmiajaloo absoluutsesse paremikku ning tõestab, et noorema põlvkonna filmitegijatel ei pruugigi olla sisemist sundi luua järjekordset lausa omaette žanrimääratluse alla “eesti film” kuuluvat depressioonis läbi marineerunud kaootilist audiovisuaalset paanikahäiret.”

Jõudsin minagi juba mõtlema hakata, et surnud koera lohistamise päevad on eesti kinos lõpuks minevikku jäänud, kui surnud koer topiti LSD-d täis ning visati täies elujõus taas ekraanile.

Nimelt sattusime pooljuhuslikult kinno järgmist kodumaist toodangut “Portugali” vaatama, mida on arvustustes ka juba kohalikuks “Söö, palveta, armasta’ks” tituleeritud.

Esmase emotsiooni pinnalt ma ütleks, et söö-palveta-armasta kohtus “Wild’iga” kohtus Kart Ristikivi “Hingede ööga” ja lõpuks kohtusid need kõik sellesama LSD-koeraga. Tegelasi, süžeepöördeid ja kõike sürri viskas esiklaasi nii sageli, et ma lihtsalt iga viie minuti tagant rohkem iseendalt kui kõrvalistujalt küsisin: “Mida kuradit?!?”

Ja kõige selle juures polnud see film üldse halb, sest näha oli, et filmitegijad on selle tegemise käigus lihtsalt mõnuga lustinud. Sealjuures Portugali kogu tegevus muidugi ei jõudnudki (ma kartsingi, et see muidu mingi selline “Õnne 13 käis Egiptuses” tüüpi kompott välja kukub). Filmi žanri on üsna tabavalt diagnoositud irooniliseks eneseotsingudraamaks ning ehkki see kaldub aeg-ajalt kaootilise audiovisuaalse paanikahäire valdkonda küll, ei jäta see vaatajat vähemalt külmaks.

Kokkuvõttes oli seda ilus vaadata, selle diiplus ei mõjunud punnitatult ning vähemalt selleks tasub see ära vaadata küll, et filmist võrsuvate uute lööklausetega sammu pidada. Keegi võiks kiirelt filmi värvikamate tsitaatide kokkuvõtte kirjutada, sest endale ei jõudnud need esinemistiheduse tõttu meeldegi jääda.

P.S. Nibusid näeb muidugi ka.

Pildiotsingu film portugal lauri tulemus

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s