Lugesin ka raamatut

Kes just viimast paari aastat kuskil kivi all elanud pole, on vist isegi ammu märganud, kuidas kohalikule (soo)psühholoogiapõllule on saabunud (teleporteerunud? taevast langenud?) uus teadjamees Jesper Parve, kes lahkelt üle ilma ringi käib, loenguid peab ja hiljuti ka uue raamatu välja andis. Muidugi olen ma kade, sest mina käisin ka Balil ja valgustust ei saabunudki. Ilmselt tegin ma midagi valesti, naisterahvas nagu ma olen.

Kui Jesperi-hullustus juba enneolematuid tuure üles võttis ja tundus, et igal fitnessfestivalil või sügislaadal on võimalik Jesperiga kohtuda (kõlab nagu Jesper hõljuks hästivalitud hetkel läbi seina, üleni valges), panin ennastki puht sotsiaalteaduslik-masohhistlikust huvist raamatukogus tema meesteraamatu järjekorda kirja. Meil on koolis just rakendusantropoloogia aine, kus soovitatakse maailmapildi harimise mõttes suhelda erinevate inimestega ja panna end olukordadesse, kuhu me muidu ei satuks. Ma päris kohtumisele ei julgenud minna, aga diivaninurgas raamatukaante vahelt Jesperi maailma ikka piiluda võin. 

#blessed

Tegu nii popi teosega, et jõudsin selle juba peaaegu ära unustada, kui õnnis järjekord ka lõpuks minuni jõudis Enne Balilesõitu lugesin tema eelmise üllitise ka läbi ning selles raamatus jäid vist küll pooled lõigud ilma mingi otsa või selguseta õhku rippuma. “Mees. Otse ja ausalt” on juba märgatavalt edasi arenenud (või on lihtsalt teine toimetaja rohkem tööd teinud).

Üldiselt ma eristaks raamatus kaks osa – selle, milles Jesper räägib meestest ning kus sõna “mees” võiks maha tõmmata ning asendada sõnaga “inimene”. Ja siis selle, kus ta naistest räägib, võiks lihtsalt happega üle kallata ja põlema pista – siis hakkaks täitsa looma. Leidsin täiesti juhuslikult Malluka muljed sellest raamatust ja tema on peamised vasturääkivused juba piisavalt otse välja pursanud:

Põhimõtteliselt tekkis mulle tunne, et see Jasper on terve elu elanud koos mingite naiskoletistega, kes ühest küljest aina vinguvad, manipuleerivad, elavad suures deprekas, sest naised aina nõuavad ja midagi vastu ei anna. Kohe kui mees arvamust avaldada julgeb, siis enam süüa ja seksi ei saa, sest naised treenivad mehi abituteks. Lausa nii abituteks, et raamatus oli kohe kirjas, et kui Jesper ise kunagi “kööki eksis” hakkas ta nahaga vorsti järama ja pahaks läinud jogurtit lürpima. Kuidas küll üks mees nii abitu on, seda ma aru ei saa, eriti kui ta veel mingit söögivärki peab.

Lisaksin siia veel selle, kuidas üle lehekülje rõhutatakse seda, et naised meestest samas palju targemad pidid olema. Samas naised ihalevad seda, et mees neist tegelikult üle on, midagi otsustada nad ei taha ning mees peab algusest peale näitama selgroogu, et ikka vääriliselt karja juhtida. 

just see omadus paneb aluse suhetele su naisega, lapsega ja isegi koeraga.

Paratamatult meenus mulle seepeale teise esiheteronormativisti Pulleka jutukatke, kuidas ta oma naisega metsas käis ning kui hea see on, kui ühtegi inimest silmapiirilgi pole. 😀

Nagu juba öeldud, olen ma naisterahvas, ilmselt midagi valesti teinud ja nüüd kibestumist täis. Ilmselgelt ma pole kohanud veel piisavalt mehelikku meest, et oma küüniline kaitsekiht alla lasta ja oma tegelik õrn naiselik mina valla päästa. Ja see, et ma oma elukaaslases selle tarbeks piisavalt mehelikku vaimu esile pole suutnud manada, on muidugi samuti minu süü. Sest see… olend… milline ma olen… ei ole ometi tõeline naine. (Jookseb nuuksudes põõsasse jumalanna tantsu tegema.) 

Vähemalt olen oma puudujääke tunnistades ühe sammu lähemal vabanemisele. Selle emotsionaalse purske (äkki ma siiski olen veidike naine, aga Jesper on lihtsalt naiseliku manipuleerimise jaoks minust hetkel liiga kaugel) lõpetuseks annan talle järgmise äriidee: “2 in 1 konserviavajad – ava köögis konserve ning oma naiselik energia”.

Nüüd täie tõsidusega selle esimese inimeseks olemise osa juurde tagasi tulles, (mis millegipärast visa jäärapäisusega meestele suunatud oli) ütleb Jesper otse välja, et näiteks kiiruse ületamine pole mehelik ning oma laste hülgamine samuti mitte. Ta räägib, et magage välja ja käige arsti juures. Samuti räägib ta siiralt, kuidas ta oma elu halvimal ajal elas üle võimete ning oli tegelikult väga õnnetu.

“Väljaspoolt oleks justkui kõik korras – elan kenas korteris kesklinnas, tundub, nagu mul oleks kõik hästi. /…/ Aga nii kui oled üksi ja hakkad oma elu peale mõtlema, hakkab päris valus. Enamusel sõpradest on head ja hoolivad elukaaslased, mõnus kodu, enamjaolt teenivad korralikku raha ja on kuskile minemas. Mina aga tulen iga kuu vaevalt ots otsaga kokku. Oma viga muidugi, hoian üleval suurt kesklinna korterit, raiskan raha igasugu välise pahna peale, et vaid tunduks kõigile, et mul läheb hästi, ja et keegi vaid ei näeks, mis mu sees toimub. Tunnen, et see kõik on vale, kuid kõigil teistel tundub nii hästi minevat, et mul on häbi nendega mitte sammu pidada.”

Kui nüüd ükski põmmpea seda loeb ja mõtleb, et päris khuul jutt, siis täitsa siiralt ütlen – tubli, Jesper! 

Pildiotsingu not bad gif tulemus

Samuti sain lugedes jälile, miks ta nii paljudes kohtades figureerima on hakanud ja kasvõi üldse selle esimese raamatu kirjutada sai. Nimelt ta käib ja pakub ennast ise igale poole, sest ta teab mis ta tahab ning proovib kõiki ideid, mida ta proovida tahab. Kõlab kahtlaselt tuttavlikult nagu “The power of starting something supid“. 😀 Täitsa ilma ironiseerimata – tegelikult jumala inspireeriv. Tubli, Jesper!

Kokkuvõttes masohhistlik-antropoloogilises võtmes isegi soovitan lugeda, sest tal kuulukse uus koolitus välja tulema: “Mida naised tegelikult tahavad?” Kui Eesti külm suvi tal tšakraid ära ei võta, siis võib pika peale poisist isegi asja saada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s