XXI sajandi katk

Ei, siit ei tule midagi diipi. Lihtsalt nentimine, et kohalikud suusasopapimehooaja viirushaigused, kurivaimud, on nii kangeks läinud, et vaevu pääsesin eluga. Eelmisel pühapäeval jooksin alles Jõgeval 10km (sh väikse rekordi), aga panin selle pingutusega ilmselt organismis pesitsenud viirusele süüte sisse. Lõpetasin nii raevuka haigusega, et võtsin esimest korda elus haiguslehe. Tahtsin hoiatuseks tõve kulust graafiku joonistada, aga seda ka ei jõudnud.

Ajakava laias laastus järgmine:

  • 1.-12. tund – lakkamatu oksendamine
  • 13.-36. tund – aeg-ajalt oksendamine (mis sealt edasi võib veel päevi meeliülendavate vahelepõigetena etteaimamatu intervalli tagant üllatada)
  • 1.-36. tund on kogu liiklus suu-söögitoru-mao trajektooril eelkirjeldatud suunaline (peaks vist ütlema mao-söögitoru-suu trajektooril), aka vesi ka alla ei lähe
  • 1.-48. tund – totaalne paast
  • 1.-48. tund – paralleelselt toimub kõikumine alatemperatuuri ja 37+ ma-suren-kohe-ära-või-soovin-et-sureks palaviku vahel
  • 36.-48. tund – totaalne õudne peadrebestava ürgse jõuga dehüdratsiooni pohmakas
  • 48.-… tund – petlik lootusrikkus tervise taastumise osas vaheldub täieliku allakäiguga, kus nt kõht on meeletult tühi, aga söök ajab iiveldama. Või hommik algab energilisusest vedrutades, aga kella kümneks kustud kerkivas palavikus töölaua taga. Või julged ennast üle poole nädala kohviga turgutada ja lõpetad jälle 1.-36. tunni trajektooril.

Reedesele jõulupeole jõudsin siiski kohale, aga kui suvatsesin noorusuljuses hetkeks tantsupõrandale sukelduda ja korra isegi üles-alla hüpata, jäi hing seepeale nii kinni, et kartsin sinna tantsupõrandale jäädagi. Surm Ursula Tifferi coveri läbi – see peaaegu oli seda väärt.

Kokkuvõttes on muljetavaldav, kui kiire võib olla füüsiline allakäik vähem kui nädalaga. Dengue palavik oli selle tralli kõrval naljamäng.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s