#blessed #namaste

Tõmbasin siin vahepeal omale portsu erinevaid venitamis- ja võimlemisäppe ning katsetasin täna ühte joogaäppi – Down Dog. Muidu kasutasin koduseks joogatamiseks näiteks DoYouYoga Youtube’i kanalit, aga kui nad sealt ühe mu lemmiktreeneri videosarja lihtsalt ära kustutasid, jäi selle kasutamine soiku.

Äpist ei osanud ma väga midagi loota, sest proovisin tasuta versiooni ning eeldasin, et harjutused näidatakse väga algeliselt ette. Rullisin mati lahti, panin äpi käima ja võtsin ette 20-minutilise lühikava algajatele. Äpp genereeris mulle kava ja selgus, et harjutused näidatakse ette piltidena, aga juhendid räägib mahe naisehääl täiesti ladusalt ning arusaadavalt juurde. Samuti mängib taustal mahe muusika, nt Sigur Ros.

Kava algas rahulike poosidega nagu näiteks lapseasend, mille peale Notsu mulle oma ilase palli näkku lükkas ning kõhu alla peitu otsustas roomata. Lükkasin koera eemale ja võtsin sisse savasana. Notsu ronis mulle kõhule ja põrgatas ilase palli peaaegu silmakoopasse. Järgnes kiire võta-koer-kaenlasse-ja-torka-puuri flow. Sellega seoses leidsin lisaboonuse ka maheda taustamuusika juures, mis aitas veidi summutada toanurgast kostvat etteheitvat nurinat. Lõpuks tegin otsa veel 10-minutilise lõdvestuskava, kuni Notsu pahakspaneva näoga puurivõre lakkus.

Pildiotsingu down dog app tulemus

Äpis saab koostada 10-80-minutilisi eri eesmärgi ning tasemega kavu, nt taastav ja rahulik või päris korralik pingutus. Mulle endale tundus võõras kohati kiirevõitu pooside vahetus, mis muutus veidi rapsimiseks. Ilmselt harjub sellega kasutamise käigus ära ja saabki teha selliseid terviklikke flow’sid nagu joogapiffid instagrammis. Igatahes kodus sellise pooletunnise sutsaka tegemiseks üllatavalt kvaliteetne võimalus.

Omal käel jooga alustamiseks see kuigi hea variant ei ole, sest parem oleks ikkagi, kui treener kõrval vaataks, kas asend tegelikult paigas on. Ma olen nt spordiklubi joogarühmades käinud (vahelduva eduga) juba hea mitu aastat ning siiamaani leiab treener mõne asja, mida ma TÄI-ES-TI valesti teen. Kui ta siis täpselt kätte näitab, mida ikka kuhu poole suunata ning mida millega paralleelselt hoida, on kohe puhtam ja kuivem tunne küll.

Vau, siit sain teada, et Erin Motz on lihtsalt DoYouYogast lahku löönud ja Bad Yogi all oma kanali teinud. Aww yiss! 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s