Maratoniturismi ideed

Täna oli Marathon100s uudis, et Helsingi maraton nihkub kevadesse ning toimub samal nädalavahetusel eestlaste seas populaarse Riia maratoniga. Sellest vaid kaks nädalat hiljem toimub omakorda Stockholmi maraton, mis paneb jooksusõbrad paraja dilemma ette. Mulle endale tundus selline muudatus pigem tervitatav, sest minu jaoks on optimaalne jooksuaeg ainult aprill ja… no ongi umbes kõik. 🙂 Suvel on liiga palav, sügisel on soe-soe-soe, põmm, lörts ning jalad saavad märjaks. Okei, tegelikult oktoobri teine pool on ka enamasti suurepärane.

Selles suhtes tundub Eesti maratonimaastik parajalt üksluine, et enamik jookse on väga soojal ajal ning lisanduvad päris talvised üritused, mis on vist mõeldud hoopis rohkem hardcore hobimasohhistidele, kui mina olen. Ka meie esimese maratonireisi – Vilniuse – osas on mul ootused pigem madalad, sest samal päeval toimuv SEB on vist alati õnnistatud sellise lõõsaga, et kõik osalejad ainult nutavad ning kiruvad (ja ikka jooksevad). Ja no Leedu on Tallinnaga võrreldes ometi lõunamaa.

Kuna me hiljuti Krakowis vaatasime, et päris vahva oleks seal jõekallastel maratoni joosta, tekkis huvi üle kiigata, milliseid huvipakkuvaid maratone Euroopas üldse toimub. Kriteeriumideks oli leebe kliima, lauge profiil, head vaated ning huvitav ümbruskond. Kuskile suvalisse Kesk-Saksa linna vmt kohta lihtsalt jooksmise nimel ei viitsiks minna, samas London, Berliin ning Pariis tunduvad ausaltöelda viimase aja terrorisündmuste valguses veits kõhedad kohad, kus rahvamasside hulka tunglema minna (ää mine essu torkima jne).

Sõelale jäid järgmised huvitavamad jooksud.

Amsterdam, tänavu 15. oktoober 2017

http://www.tcsamsterdammarathon.nl/

Ilm: ööpäeva keskmine 11 kraadi, kõrgeim 15

Amsterdamis ei ole ma veel käinud ja see on hea võimalus linn korraga läbi joosta. Osalustasu on hetkel 72,50 eurot. 

Pildiotsingu amsterdam tulemus

Budapest, tänavu samuti 15. oktoober 2017

https://marathon.runinbudapest.com/

Ilm: ööpäeva keskmine 12 kraadi, kõrgeim 16

Budapest on üks mu Euroopa lemmiklinnu ja seal on nii mõnusalt boheemlaslikke linnaosi kui suurejoonelisust ning arhitektuuri. Rada jookseb peamiselt jõe kaldal, mis pakub ilmselt terve tee suurepäraseid vaateid ja samas on rada hea lauge. Huvitaval kombel on osalustasudel soodukad nii ISIC kaardiga tudengitele kui teatud Ida-Euroopa maade elanikele (sh eestlastele). Eesti jooksjate hinnad algavad 45st eurost. 

Seotud kujutis

Lago Maggiore, 5. november 2017

https://www.lagomaggioremarathon.it/en/

Ilm: ööpäeva keskmine 7 kraadi, maksimum 11 (hea jahe)

Rada kulgeb puhtalt järve ääres ning on väidetavalt üks isiklike rekordite jahtimise võimalus. Ilmselt on see ka hea võimalus näha turimihooaja välist Itaaliat ning nautida lumiseid alpivaateid. Kohale saaks otselennuga Milaanosse. Osalustasud 40-80 eurot. 

Pildiotsingu lago maggiore tulemus

Porto, samuti 5. november 2017

http://www.maratonadoporto.com/

Ilm: ööpäeva keskmine 13 kraadi, kõrgeim 17

Portosse olen samuti ammu minna tahtnud, ent seal on novembris veel päris soe. Maratonirada kulgeb edasi-tagasi üleni mere ääres ning registreerumistasu algab 45st eurost (kohapeal 85). 

Pildiotsingu porto tulemus

Barcelona, 11. märts 2018

http://www.zurichmaratobarcelona.es/eng/

Ilm: ööpäeva keskmine 12 kraadi, kõrgeim 16

Rada on suhteliselt lauge ja jookseb nii linna vahel kui mere ääres. Barcelona on muidu ka väga vahva linn, kuid kahjuks ei lähe sel ajal ei Tallinnast ega Riiast sinna otselende. Samuti on osalustasu suhteliselt krõbe 61,50-84 eurot. 

Pildiotsingu barcelona tulemus

Krakow, 22. aprill 2018

http://www.pzucracoviamaraton.pl/

Ilm: ööpäeva keskmine 8 kraadi, kõrgeim 12

Nagu öeldud, tekkis meil Krakowi maratoni idee linnas ringi jalutades, ent rajakaarti nähes ei tundunud see enam nii vaimustav. Jooks kulgeb üsna varsti pärast starti mööda jõeäärset promenaadi, mis on üsna kitsas ja võib tekitada paraja pudelikaela (minu suurim õudus – jalus tuiavad inimesed). Rada on justkui ühel ringil, ent tegelikult kulgeb lõviosa rajast edasi-tagasi linna vahel mööda pikka sirget. Samas osalustasu on väga odav – alates ca 18st ning lõpetades 25 euroga. 

Pildiotsingu krakow tulemus

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s