Trenninädal 3.-9. juuli 2017

Capture
Hallid trennid on need, mille oleksin pidanud käimasoleva jooksukava järgi ära tegema. Punased on reaalselt tehtud trennid. 

Esmaspäeval puhkasin, teisipäeval jõudsin veel Bodypumbis käia ja vaevlesin seejärel kaks päeva migreeni käes. Kolmapäeva õhtul mõtlesin juba, et äkki hakkan hoopis haigeks jääma, aga diivanil vedeledes mõõdetud pulss 42-43bpm tekitas pigem kahtluse, et hakkan diivanisse kinni hanguma.

 Ühtlasi hakkasid kolmapäevaks jooksupaastust suuremat sorti võõrutusnähud külge kippuma. Nimelt polnud ma vist senini teadvustanud, kui suure osa minu vaba aja meelelahutusest jooks ikka moodustab. Üks tavalisemaid puhkepäeva plaane oli sõita Pühajärve/Saadjärve/Viljandi järve äärde, juua üks kohv, joosta järvele tiir peale ning nautida vaateid ja ilma. Või sõita bussiga teisele poole Tartut ja joosta sealt ilusamaid radu pidi koju tagasi. Nüüd oli sellel kriips peal ja tuju hakkas pikapeale päris pahaks kiskuma.

Neljapäeval tiirutasime õhtul pool tunnikest rattaga linna peal – 36:33min, 12,19km, 103bpm ja 20km/h.

Reedel üritasin pika pausi järel jälle natuke joosta, aga ütlesin veel enne kodust väljumist, et ilmselt olen taas viie minuti pärast toas tagasi. Välja kukkus aga hoopis täitsa jooksmise moodi tiir, kus jalg hakkas lõpus küll tunda andma, ent igal juhul oli seis kõvasti lootustandvam, kui viimastel kuudel enamasti olnud on. Otsa taas mõnusalt raske Bodypump, kus eriti hästi mõjus too päev kõhulugu.

Laupäeval saabus korralik suvi ja läksime õhtul rattaringile Tartu – Rõõmu tee – Vesneri – Möllatsi – Kõrveküla – Tartu. Esimese viie kilomeetri linnast väljumisega sai muidugi ülejäänud sõiduks adreka mõnusalt üles:

  • juba esimese foori juures oleks üks mobiili näppiv kaubikujuht vasakpööret tehes mulle külje pealt sisse sõitnud
  • Jaama tänaval keeras üks taas vasakpööret tegev Audi mulle lihtsalt ette
  • kui reastusin enne ühte ringteed õigesse ritta, lasi mööduv X5 signaali ning avatud autoaknast valla mõnusa lasu sõimu
  • samal ringteel ei suutnud üks auto ära otsustada, kas sõita minust mööda või ei (iseenesest on ringil möödasõit keelatud) ning jõnksutas selle asemel mul otse kõrval ja tekitas mõnusa ootusärevuse, kas ta keerab mulle ootamatult peale või ei
  • taas samal ringteel ei lasknud üks ringile sõitnud džiip end ratturitest absoluutselt häirida ja sõitis minu järel tulnud Jaanusele peaaegu külje pealt sisse

Ma liiklen ratta seljas täpselt nii nagu autoga sõites, aga endiselt arvab mingi osa ühiskonnast, et sõidutee on autotee ja ülejäänud liiklejad on ise süüdi, et nad nii vaesed on, et normaalsete inimeste kombel autoga ei jõua sõita (*kibe sarkasm*). Seni ei jäägi muud üle kui tõmmata pea õlgade vahele, mõelda ette ja taha ka kõigi ainurakse ajuehitusega kaasliiklejate eest ning vaikselt palvetada halastaja taevaisa suunas, et ta laseks mul nii kaua hinges püsida, kuni Eestisse ka liikluskultuur tekib. 🙂

Pildiotsingu ron swanson gif tulemus

Ülejäänud ring oli tegelikult meeliülendavalt ilus ja üks selle suve esimesi tõeliselt sooje suveõhtuid. Loojuvas päikeses laiuvaid pastoraalseid vaateid ahmides kimasin välja ka oma tagasihoidliku 20km rekordi (47:53min). Kogu sõit kestis 1:06:00, 26,8km, 126bpm, 24,4km/h.

Palun laske mind elusalt koju

Pühapäeval võtsime Jaanusega õhtul ettevaatlikult ette ühe oma lemmikmeelelahutuse, ehk sõitsime bussiga teisele poole linna, jõime seal Statoilis kohvi ning hakkasime koju tagasi jooksma. Minu haiget jalga arvestades tulime targu tagasi 5min jooks/5min kõnd süsteemis ja jalg pidas sellele hämmastavalt hästi vastu. Selle suve kohta metsik 21-kraadine kuumus oli vahelduseks suisa mõnus ning kokku tuli 11km jooksumatka ajaga 1:22:06, keskmine tempo 7:27min/km ning pulss 121.

Kokkuvõttes teeb rõõmu, et jalg hakkab vist vaikselt paranemise märke näitama ning õnneks ootab mind järgmisel nädalal ka kohtumine füsioterapeudiga. Seni jätkan pea et igapäevast rullimist ja hellitan lootust sügisel ikka Vilniuses täismaratonile jõuda.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s